"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

Sala samobójców. Hejter - 2020
Kruk - Czorny Woron nie śpi - sezon 2
Szansa - 1979
Złodziej życia - 2004
Luca - 2021
Prosta historia - 1999
Dubler - 1977
Mysia Straż - Jesień 1152 - Tomy 1 i 2
Miasto kłamstw - 2018
Labirynt - Thiago Souto
Fun Home: Tragikomiks rodzinny  - Alison Bechdel
Służąca - 2016
Outsider - mini seria
Przebudzenie - Scott Snyder, Sean Murphy

hardcore henry
Hardcore Henry - 2015;
- reżyseria: Ilya Naishuller;
- scenariusz: Ilya Naishuller;
- wybrana obsada: Sharlto Copley, Haley Bennett, Danila Kozlovsky, Tim Roth;
- gatunek: akcja, science fiction.

Wiedziałem, że to będzie słaby film, ale mimo to postanowiłem dać mu szansę na dużym ekranie. Hardcore wyróżnia się na tle innych filmów sposobem kręcenia ujęć. Cała fabuła jest przedstawiana z punktu widzenie pierwszej osoby. Zapomnijcie o wprowadzeniu w akcję, o dodatkowych planach i wątkach. Liczy się tylko główny bohater, który jest dziwnym połączeniem robota i człowieka. Henry niemal cały czas musi biegać, zabijać, uciekać i znów zabijać. Henry nie wie dlaczego tak jest, widz zresztą też, ale musi to robić aby przeżyć. Brzmi to znajomo? Wszyscy gracze pewnie się teraz uśmiechają pod nosem. Przecież tryb pierwszoosobowy to domena wielu strzelanek. Spora część z nich ma nawet intro i samouczek ma też w tej formie. Dla graczy ten film nie jest niczym świeżym. Przez chwilę czułem się jakbym oglądał na youtubie czyjąś rozgrywkę, ale to uczucie szybko minęło. Zresztą rozgrywki w internecie są w lepszej jakości i rzadziej tracą ostrość.


hardcore henry kadr
Pomysł na film był niezły, ale trzeba było zainwestować w lepszy sprzęt do nagrywania i w postprodukcję. Zresztą niewiele by to pomogło. Przy tak śladowej fabule festiwal wybuchów i nieskrępowanej brutalności akcji to trochę za mało. Nie ma co ukrywać fabuła, nadużywam tego słowa, leży i kwiczy niczym bohater w początkowych scenach. Pomysł na film był niezły, ale raczej jako teledysk a nie pełny metraż, a zakończenie - może przemilczmy ten temat.
Oceniam na naciągane cztery.
cztery
Nie oczekiwałem wiele i słusznie, chociaż piosenka na początku filmu dawała iskierkę nadziei na niezłe kino. Czar szybko prysł.
Poniżej zwiastun filmuKomentarze

Back to top