"Ludzie samotni zawsze za dużo mówią"
Szalony Piotruś

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

grimsby
Grimsby,
(The Brothers Grimsby) - 2016;
- reżyseria: Louis Leterrier;
- scenariusz: Sacha Baron Cohen, Phil Johnston, Peter Baynham;
- wybrana obsada: Sacha Baron Cohen, Mark Strong, Penélope Cruz, Isla Fisher, Rebel Wilson;
- gatunek: komedia, akcja.

Nie jestem fanem Baron'a Cohen'a. Przeważnie jego filmy mnie nie śmieszą i z takim nastawieniem poszedłem na Grimsby.
Norman mieszka w biednej dzielnicy gdzie jego jedynymi rozrywkami są: robienie dzieci oraz kibicowanie narodowej drużynie. Jest zerem totalnym, ale to zero po latach poszukiwań odnajduje podwójne zero, czyli swojego zaginionego brata, który pracuje jako agent służb brytyjskich. Wyrachowany, świetnie wyszkolony agent oraz zapijaczona sierota życiowa muszą wspólnie zmierzyć się z zagrożeniem terrorystycznym. Jest to kolejna komedia wyśmiewająca serię o agencie 007, ale w tym filmie jest coś więcej. Wyśmiewa też stereotypy dotyczące osiedli robotniczych. oraz kultury kibicowskiej, aż dziw, że gdzieś w tle nie usłyszałem języka polskiego. Całe szczęście, że jest ten genialny brytyjski akcent.


grimsby kadr
Jeśli do tego dodamy bardzo przyzwoity poziom realizacji, efekty specjalne, Penelope Cruz w drugim planie oraz sporo odwołań do innych filmów to powinien wyjść film, który powinien mi w pełni odpowiadać. Niestety tego nie zrobię. Nie przeszkadzają mi żarty społeczne, polityczne, czy też odbiegające od szeroko rozumianej poprawności politycznej , ale humor bazujący na genitaliach, rzygach, kupach i dupach całkowicie mi nie odpowiada. W tym filmie jest go stanowczo za dużo. Zresztą to już znak rozpoznawczy Cohena. Gdyby znał umiar w tej materii to jego filmy mogłyby się wspiąć na całkiem inny poziom. Zresztą to samo można powiedzieć o filmach Sandlera.
Grimsby wywołuje u mnie mocno mieszane uczucia. Mam sporo zastrzeżeń, ale pozostali uczestnicy seansu w kinie wydawali się być mocno rozbawieni i zadowoleni. Może mi brak dystansu do świata?
Najnowszy film Cohena dostaje naciągane sześć - możliwe, że po czasie ocena poleci w dół.
sześć
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Back to top