"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."
Czas Apokalipsy

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

plakat promujący
Agentka,
(Spy) - 2015;
- reżyseria: Paul Feig;
- scenariusz: Paul Feig;
- wybrana obsada: Melissa McCarthy, Jason Statham, Rose Byrne, Jude Law, Miranda Hart, Bobby Cannavale;
- gatunek: komedia, akcja.

Z wielką rezerwą podchodziłem do tego tytułu. W końcu ileż można oglądać komedii parodiujących serię o Bondzie? Na szczęście spróbowałem i po seansie jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Niezbyt ogarnięta życiowo analityczka CIA dostaje misję w terenie. Wszędzie gdzie się pojawia wprowadza zamęt, ale mimo to misja cały czas jest realizowana. Fabularnie brzmi to niezbyt przekonująco i oryginalnie, ale film na szczęście nadrabia detalami.
Przede wszystkim zacznijmy od czołówki. Piosenka i intro Agentki jest o wiele fajniejsza niż zawodzenia w Spectre - sorry, ale nadal nie mogę się przekonać do tej piosenki. Po takim początku już czułem, że może być nieźle.


agentka kadr
Seans dał mi sporo fajnej rozrywki, którą popsuły niektóre wymuszone dowcipy - za to obniżam ocenę. Twórcy niepotrzebnie zniżali się do pewnego poziomu - wystarczyło trzymać poziom, który rewelacyjnie pokazał Jason Statham, który parodiował samego siebie. Tak dobrej roli w wykonaniu tego aktora to już dawno nie widziałem. Nieźle też wypada McCarthy - momentami drażniła, ale całą postać odbieram dosyć pozytywnie.
Nie jest to jakieś ambitne i cudowne kino, ale jeśli szukacie lekkiej komedii sensacyjnej to śmiało możecie sięgnąć po Agentkę. Dla Stathama warto.
Oceniam na siedem.
siedem

Zwiastun

Komentarze

Back to top