„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

plakat promujący
Agentka,
(Spy) - 2015;
- reżyseria: Paul Feig;
- scenariusz: Paul Feig;
- wybrana obsada: Melissa McCarthy, Jason Statham, Rose Byrne, Jude Law, Miranda Hart, Bobby Cannavale;
- gatunek: komedia, akcja.

Z wielką rezerwą podchodziłem do tego tytułu. W końcu ileż można oglądać komedii parodiujących serię o Bondzie? Na szczęście spróbowałem i po seansie jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Niezbyt ogarnięta życiowo analityczka CIA dostaje misję w terenie. Wszędzie gdzie się pojawia wprowadza zamęt, ale mimo to misja cały czas jest realizowana. Fabularnie brzmi to niezbyt przekonująco i oryginalnie, ale film na szczęście nadrabia detalami.
Przede wszystkim zacznijmy od czołówki. Piosenka i intro Agentki jest o wiele fajniejsza niż zawodzenia w Spectre - sorry, ale nadal nie mogę się przekonać do tej piosenki. Po takim początku już czułem, że może być nieźle.


agentka kadr
Seans dał mi sporo fajnej rozrywki, którą popsuły niektóre wymuszone dowcipy - za to obniżam ocenę. Twórcy niepotrzebnie zniżali się do pewnego poziomu - wystarczyło trzymać poziom, który rewelacyjnie pokazał Jason Statham, który parodiował samego siebie. Tak dobrej roli w wykonaniu tego aktora to już dawno nie widziałem. Nieźle też wypada McCarthy - momentami drażniła, ale całą postać odbieram dosyć pozytywnie.
Nie jest to jakieś ambitne i cudowne kino, ale jeśli szukacie lekkiej komedii sensacyjnej to śmiało możecie sięgnąć po Agentkę. Dla Stathama warto.
Oceniam na siedem.
siedem

Zwiastun

Komentarze

Back to top