"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

plakat filmowy
Pułapka,
(Hard Candy) - 2005;
- reżyseria: David Slade;
- scenariusz: Brian Nelson;
- wybrana obsada: Patrick Wilson, Ellen Page;
- gatunek: thriller;

Oscar dla Spotlight i zamieszanie wokół materiału w Teleexpresie przypomniały mi, że mam zaległą notkę o filmie, który też porusza temat pedofilii.

Czternastoletnia Hayley czatuje z ponad trzydziestoletnim Jeff'em, który twierdzi, że jest fotografem. Czat początkowo dotyczył neutralnych spraw, ale zaczął w nim dominować temat seksu. Nastolatka postanawia zgodzić się na spotkanie ze swoim wirtualnym przyjacielem. Od początku wiemy, że to spotkanie może być niebezpieczne. Współczujemy dziewczynie i z obawą czekamy, aż drapieżnik zaatakuje. Wtem okazuje się, że niewłaściwie rozpisaliśmy role w tym filmie. Drapieżnik staje się ofiarą.
I na tym kończy się intryga. Kolejne sceny poza psychicznym i fizycznym znęcaniem się nad podejrzanym pedofilem nie wnoszą nic nowego. Trudno się w tym filmie z kimkolwiek identyfikować. Jeff, który najprawdopodobniej jest pedofilem, oczywiście nie wzbudza sympatii. Tak samo jest z Hayley, która przejawia cechy psychopatycznego mordercy, który nie powstrzyma się przed niczym aby osiągnąć cel.


Nie do końca wiem jaki efekt scenarzysta chciał osiągnąć.. że wszyscy są świniami? Nikomu nie ufać? Wydźwięk filmu do mnie nie trafił, ale doceniam początkowe zmylenie widza.
Oceniam na sześć
sześć
Zwiastun

Komentarze

Back to top