"Atrapy rozmów prowadzone palcem po ekranie"
Horyzont - Jakub Małecki

Plakat promujący
Śledztwo nad przepaścią (Switchback) - 1997;
- reżyseria: Jeb Stuart;
- scenariusz: Jeb Stuart;
- wybrana obsada: Dennis Quaid, Danny Glover, Jared Leto, William Fichtner;
- kryminalny, thriller.

Kolejna pozycja z lat dziewięćdziesiątych. Seryjny morderca wędruje przez teren USA, na jego tropie jest agent FBI, który jest przekonany, że morderca porwał jego dziecko. Sprawę urozmaica fakt, iż agent ma zakaz prowadzenia tej sprawy - jest zbyt emocjonalnie zaangażowany. Narracja jest interesująco prowadzona - przez pierwszą połowę filmu nie wiemy kto jest mordercą.. podejrzanych jest dwóch mężczyzn podróżujących jednym samochodem, ale poszlaki nie są jednoznaczne. Nic nie jest pewne, a czasu jest coraz mniej. Jeb Stuart napisał całkiem sprawny scenariusz i chyba tylko przypadek w doborze obsady sprawił, że ten film nie jest tak znany jak Szklana Pułapka. Podejrzewam, że gdyby powstał w latach osiemdziesiątych (tak jak planowano) to obecnie film miałby status pozycji kultowej.
Klimat, narracja, niezbyt szybkie tempo akcji, ale z bardzo dynamicznymi momentami sprawiają, że pozycja zasługuje na mocne siedem.
Dla fanów lat dziewięćdziesiątych pozycja chyba obowiązkowa. Koniecznie muszę sobie przypomnieć Siedem i Milczenie Owiec.

Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top