"Dlaczego upadamy, Bruce? Po to, żeby nauczyć się, jak wstawać"
Batman: Początek

jak poslubic milioneraJak poślubić milionera (How to Marry a Millionaire) - 1953;
- reżyseria: Jean Negulesco
- scenariusz: Nunnally Johnson
- wybrana obsada: Betty Grable, Marilyn Monroe, Lauren Bacall, Cameron Mitchell, Rory Calhoun, William Powell, Fred Clark
- komedia romantyczna

Trzy modelki po przeprowadzce do Nowego Jorku poszukują dla siebie mężów. Nie mają zbyt wysokich wymagań - potencjalni kandydaci mają spełniać tylko jeden warunek - muszą być nieziemsko bogaci. Jak mawia jedna z nich : Męża trzeba wybierać rozumem, a nie sercem.
Aby ułatwić sobie zadanie panny wynajmują wielkie luksusowe mieszkanie, na które je oczywiście nie stać.. może wynajmujący się nie zorientuje, że niektóre sprzęty zostaną sprzedane? Zadanie, z pozoru łatwe, staje się trudniejsze gdy dziewczyny zaczynają się zakochiwać.
Jak poślubić milionera to kolejny film, w którym Marilyn gra słodką, seksowną, ciut nieporadną dziewczynę. Może i nie grzeszy inteligencją, ale kokietować potrafi jak żadna inna. Jeśli lubicie bardziej klasyczne komedie (romantyczne też) to ten film jest pozycją obowiązkową. Znakomite dialogi i humor sytuacyjny to bardzo mocne strony tej produkcji.

 

Oceniam na osiem i szczerze polecam.
osiem

Poniżej zwiastun filmu

 

Komentarze

Back to top