"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

manhattan s 1Manhattan (twórca: Sam Shaw, WGN America, Sezon 1, 2014)


Jarałem się tym serialem jak był na etapie produkcji.. później całkiem zapomniałem... aż przypadkiem się nie zorientowałem, że przecież już się skończył.. szybkie spojrzenie na recenzje znajomych.. a ich brak.. mhh .. filmweb, a tu całkiem wysoka średnia.. chyba nie tylko ja o tej produkcji zapomniałem.
Trwa druga wojna światowa.. tajemnicze wojskowe miasteczko gdzieś w Ameryce.. największe umysły mają opracować broń, która raz na zawsze zakończy wszystkie wojny.. broń, której siła będzie tak olbrzymia, że jej użycie będzie groziło zagładą całego świata. Prace idą opornie, a konkurencja nie śpi.. Naziści i Rosjanie również mają swoje zespoły badawcze.
Akcja serialu nie skupia się tylko na budowie broni.. znaczna część fabuły poświęcona jest życiu prywatnemu mieszkańców miasteczka.. życie w odosobnieniu, z dala od świata, konspiracja i bezustanna kontrola wojska sprawiają, że życie przypomina więzienie. Gdzie jest granica poświęcenia dla ojczyzny?
Wszystko się bardziej komplikuje gdy zaczyna się "polowanie" na szpiegów i komunistów.. - te wątki idealnie oddają klimat tamtych czasów.
Pierwszy sezon przypadł mi do gustu. Ma swoje wady, ale fabularnie wciąga.. nie bez znaczenia jest świetna obsada aktorska. John Benjamin Hickey, Olivia Williams, Daniel Stern, Ashley Zukerman oraz Rachel Brosnahan spisali się rewelacyjnie.
Wiem, że ta produkcja nie wszystkim przypadnie do gustu.. nie jest to też serial, który mógłby się równać z światową czołówką, ale ma coś co do mnie trafiło..
Oceniam na naciągane osiem.

osiem

Fabularnie to fikcja.. ale elementy konstrukcji świata są prawdziwe. Warto.

Zwiastun

Komentarze

Back to top