"Przeszłość to tylko bajka, którą sobie opowiadamy"
Ona

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

pozadaniePożądanie
(Une rencontre, reżyseria Lisa Azuelos, 2014)


To nie jest komedia romantyczna, chociaż niektórzy mogą ten film tak kwalifikować. Nie jest to też romans.. bo to w sumie nie jest.. dramat? Też mi w 100 procentach nie pasuje.. 

On i Ona (François Cluzet, Sophie Marceau) spotykają się przypadkowo.. oboje dojrzali, z rodzinami, ale już po pierwszym spotkaniu czują, że coś między nimi iskrzy.. jest to pożądanie, zauroczenie, fascynacja. Mają przeświadczenie, że mogliby być razem szczęśliwi.. że wieczność jest dla nich... ale życie inne scenariusze układa.. mają zobowiązania, obietnice, swoje życia. Często w filmach takie pary nie są szczęśliwe w swoich związkach, rozwodzą się i mamy happy end (to są komedie romantyczne). Tutaj tego nie ma... jest pragnienie, ale też strach.. strach, że to jest chwilowe, strach, że może być trwałe.. Oboje nie chcą romansu, zdrady.. ale też nie potrafią o sobie zapomnieć.. nie ten czas, nie to miejsce.  Film mocno mi przypominał oglądane ostatnio Rozmowy z innymi kobietami.. uczucia, które wiszą w powietrzu, ale też nie powinny (a może właśnie powinny?) zostać spełnione.. 

 

Dlaczego warto obejrzeć ten film? Przede wszystkim dla Sophie Marceau.. kobieta pięknieje z wiekiem.. niesamowicie zmysłowa.. ech te Francuzki... ;)

Rozbroiła mnie scena na portierni hotelowej. To było urocze.

Oceniam na siedem.

siedem

Zwiastun

Komentarze

Back to top