"Jest się bardziej autentycznym, im bardziej się przypomina to, o czym się marzyło."
Wszystko o mojej matce

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

pozadaniePożądanie
(Une rencontre, reżyseria Lisa Azuelos, 2014)


To nie jest komedia romantyczna, chociaż niektórzy mogą ten film tak kwalifikować. Nie jest to też romans.. bo to w sumie nie jest.. dramat? Też mi w 100 procentach nie pasuje.. 

On i Ona (François Cluzet, Sophie Marceau) spotykają się przypadkowo.. oboje dojrzali, z rodzinami, ale już po pierwszym spotkaniu czują, że coś między nimi iskrzy.. jest to pożądanie, zauroczenie, fascynacja. Mają przeświadczenie, że mogliby być razem szczęśliwi.. że wieczność jest dla nich... ale życie inne scenariusze układa.. mają zobowiązania, obietnice, swoje życia. Często w filmach takie pary nie są szczęśliwe w swoich związkach, rozwodzą się i mamy happy end (to są komedie romantyczne). Tutaj tego nie ma... jest pragnienie, ale też strach.. strach, że to jest chwilowe, strach, że może być trwałe.. Oboje nie chcą romansu, zdrady.. ale też nie potrafią o sobie zapomnieć.. nie ten czas, nie to miejsce.  Film mocno mi przypominał oglądane ostatnio Rozmowy z innymi kobietami.. uczucia, które wiszą w powietrzu, ale też nie powinny (a może właśnie powinny?) zostać spełnione.. 

 

Dlaczego warto obejrzeć ten film? Przede wszystkim dla Sophie Marceau.. kobieta pięknieje z wiekiem.. niesamowicie zmysłowa.. ech te Francuzki... ;)

Rozbroiła mnie scena na portierni hotelowej. To było urocze.

Oceniam na siedem.

siedem

Zwiastun

Komentarze

Back to top