"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."
Czas Apokalipsy

inkInk
(reżyseria Jamin Winans, 2009)

Kilka razy wspominałem, że mam swoją listę filmów, które chcę obejrzeć. Pozycje tam trafiają z różnych źródeł.. nie mam pojęcia jakim trafem znalazł się na niej ten film... nie potrafię odnaleźć punktu zaczepienia. Przez pierwsze minuty seansu byłem przekonany, że to jakaś pomyłka.. bardzo irytujący montaż i praca kamery, które przypominają amatorskie kino.. pozrywane sceny i przypadkowe sekwencje... przetrwałem to, staram się kończyć rozpoczęte filmy... z czasem to wszystko zaczyna się układać w trudną, dziwną, ale jednocześnie wciągającą fabułę..
Fabuła toczy się w wielu światach. . rzeczywisty, snu, przyszłości, przeszłości, marzeń, możliwości... pełne pomieszanie.. życie jako suma tych światów.. sen jako kierunkowskazy a zarazem impulsy do działania. Do tego odwieczna walka dobra ze złem...
Trudno mi jednoznacznie ocenić ten tytuł.. jest w nim coś intrygującego, coś co sprawia, że mam go w pamięci.. ale z drugiej strony forma filmu i jego zbyt widoczna niskobudżetowość odstraszają i momentami męczą.
Ostatecznie skłaniam się do siódemki.. ale takiej naprawdę mocnej.


siedem

Zwiastun

Komentarze

Back to top