„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

policjaPolicja
(Dark Blue, reżyseria Ron Shelton, 2002)

Kino policyjne pełną parą.. L.A, rok 1992.. zamieszki w mieście i wybory na nowego szefa policji. Nadal nie rozumiem jaki sens ma upolitycznienie tych funkcji. Te okoliczności to tylko tło dla głównego wątku filmu. Eldon (Kurt Russell) jest doświadczonym gliniarzem, który słynie z tego, że lubi sobie postrzelać... taki rewolwerowiec. Jest brutalny i ma własny kodeks (wiem, że to słowo to nadużycie). Dostaje nowego partnera (Scott Speedman), który nadal wierzy w policyjne ideały. Eldon ma go wprowadzić w tajniki prawdziwej policyjnej pracy.. nie wszystkie działania dają się rozsądnie wytłumaczyć.. jak to zwykle bywa w kinie - policja ma więcej na sumieniu niż niektórzy podejrzani..
Fabuła nie brzmi specjalnie oryginalnie i podczas seansu czułem, że podobne wątki na ekranie były poruszane już nie raz. Co nie zmienia faktu, że film jest wart obejrzenia.. dobre tło społeczne i ciekawa rola Russell'a sprawia, że każdy fan takiego kina powinien ten film obejrzeć.


Lubię kino opowiadające o skorumpowaniu policyjnego środowiska.. w końcu The Shield to jeden z moich ulubionych seriali. Oceniam na osiem.

osiem
Zwróćcie uwagę na to jak w nowoczesnym mieście wyglądają przedmieścia..
W drugim planie: Michael Michele, Brendan Gleeson oraz Ving Rhames.

Zwiastun

Komentarze

Back to top