"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

meskie granie orkiestra 2019

Minął ponad rok od ostatniego zestawienia Mojej Listy. To dużo czy mało? To zależy.. ale nie o tym teraz... ostatnio jakieś ciemniejsze chmury zaczęły się pojawiać w głowie. Uczucie coraz większego niedopasowania do miejsc, w których jestem. Pewnie to minie (albo miejsca), ale ma wpływ na to co słucham.
Zestawienie listy tradycyjne. Pięć utworów kolejność raczej przypadkowa. Każdy utwór coś znaczy.


1. Iggy Pop "James Bond" - kawałek zasłyszany w radiu i od razu wielka miłość. "She might stand in your way, but still she'll save the day" . Uwielbiam ten rytm, wokal, trąbkę, klimat.


2. Król "Z Tobą / DO DOMU" - jedna z dziwniejszych rzeczy, które mi się podobają. Ma w sobie niesamowitą tęsknotę za tym co utracone, a może nigdy nie było. Coś co wydaje się być tylko ulotnym wspomnieniem

3. Męskie Granie Orkiestra 2019 (Nosowska, Igo, Organek, Zalewski) "Sobie i Wam" - pierwsze kontakty z tym kawałkiem nie były zbyt udane. Dojrzewał we mnie.. z czasem zacząłem go coraz mocniej cenić. Na dniach wybieram się na Męskie Granie i pewnie posłucham na żywo. Możliwe, że Lista ukaże się po tej dacie. 

4. Pink Floyd "Comfortably Numb" - ten utwór lubi powracać do moich list. Jego obecność to dowód na chwilowy spadek formy.

5. Muniek Staszczyk "Pola" - kolejna niezbyt oczywista rzecz. Pierwsze odsłuchy bardzo pozytywne, później słabiej i znów ciut w górę. Kawałek mógł być lepszy, bardziej przemyślany (zwłaszcza koniec), ale i tak słucham.. dla tekstu... "Twój świat nie jest boski"

Komentarze

Back to top