„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

meskie granie orkiestra 2019

Minął ponad rok od ostatniego zestawienia Mojej Listy. To dużo czy mało? To zależy.. ale nie o tym teraz... ostatnio jakieś ciemniejsze chmury zaczęły się pojawiać w głowie. Uczucie coraz większego niedopasowania do miejsc, w których jestem. Pewnie to minie (albo miejsca), ale ma wpływ na to co słucham.
Zestawienie listy tradycyjne. Pięć utworów kolejność raczej przypadkowa. Każdy utwór coś znaczy.


1. Iggy Pop "James Bond" - kawałek zasłyszany w radiu i od razu wielka miłość. "She might stand in your way, but still she'll save the day" . Uwielbiam ten rytm, wokal, trąbkę, klimat.


2. Król "Z Tobą / DO DOMU" - jedna z dziwniejszych rzeczy, które mi się podobają. Ma w sobie niesamowitą tęsknotę za tym co utracone, a może nigdy nie było. Coś co wydaje się być tylko ulotnym wspomnieniem

3. Męskie Granie Orkiestra 2019 (Nosowska, Igo, Organek, Zalewski) "Sobie i Wam" - pierwsze kontakty z tym kawałkiem nie były zbyt udane. Dojrzewał we mnie.. z czasem zacząłem go coraz mocniej cenić. Na dniach wybieram się na Męskie Granie i pewnie posłucham na żywo. Możliwe, że Lista ukaże się po tej dacie. 

4. Pink Floyd "Comfortably Numb" - ten utwór lubi powracać do moich list. Jego obecność to dowód na chwilowy spadek formy.
https://www.youtube.com/watch?v=J8fFVOoqepc

5. Muniek Staszczyk "Pola" - kolejna niezbyt oczywista rzecz. Pierwsze odsłuchy bardzo pozytywne, później słabiej i znów ciut w górę. Kawałek mógł być lepszy, bardziej przemyślany (zwłaszcza koniec), ale i tak słucham.. dla tekstu... "Twój świat nie jest boski"

Komentarze

Back to top