"Przeszłość to tylko bajka, którą sobie opowiadamy"
Ona

jak wytresowac smoka 2Jak wytresować smoka
(How to train Your Dragon 2, reżyseria Dean Deblois, 2014)
Ileż się naczekałem na ten film.. a jak w końcu trafił do kin to jakoś nie było mi po drodze by na niego pójść... ale od czego ma się znajomych i filmową grupę wsparcia. Dzięki Olu. W końcu się udało.
Miałem delikatne obawy czy Deblois'owi uda się powtórzyć sukces pierwszej części. Wiedziałem, że finansowo będzie ok, ale miałem obawy czy będzie w miarę sensowny scenariusz.. całe szczęście jest. Poza tym jakby nie było jest to opowieść o wikingach, którzy ostatnio są na topie. ;)
Wioska Berg przeszła wielką zmianę. Smoki i ludzie żyją razem w zgodzie - nic nie zapowiada by miało się to zmienić.. Harmonia sielanka, nuda wręcz - dlatego Czkawka stara się poznać jak najbardziej otaczający świat. Niczym Kolumb podróżuje i odkrywa nieznane tereny. W końcu natrafia na ślad innych smoków i już nie jest nudno i spokojnie.. robi się intensywnie i niebezpiecznie. Pełen zwrot akcji. Nowi bohaterzy, wątki, światy. Robi się ciekawie. Twórcy animacji oferują nam sporo nieoczekiwanej akcji, a także dużo humoru, do którego przywykliśmy w pierwszej części. Poza tym jak tu nie kochać Szczerbatka?


Myślę, że wszyscy fani smoków wyjdą z seansu z uśmiechem na twarzy :)
Drugą odsłonę bajki o smokach oceniam na dziesięć. Ocenę podnosi steampunkowskie wdzianko Czkawki. ;) Polecam!

dziesięć

Zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=yLK5ilAINmk
W oczekiwaniu na trzecią część (2016 - jest obsuwa) ten film pewnie obejrzę jeszcze kilka razy. ;)

Komentarze

Back to top