"Atrapy rozmów prowadzone palcem po ekranie"
Horyzont - Jakub Małecki

Boże, błogosław Amerykę 2011

boze blogoslaw ameryke
Boże, błogosław Amerykę (God Bless America, reżyseria Bobcat Goldthwait, 2011)

"Kiedyś nie mieliśmy Twittera... ale umieliśmy doświadczać"

Spokojny obywatel oburzony panującym chamstwem i głupotą lejącą się w mediów postanawia coś zmienić i morduje wszystkich, którzy mu się nie podobają i są nieuprzejmi dla innych.  W imię zasad.. może ten wstęp Was nie zachęci do obejrzenia tego filmu, ale mimo to twierdzę, że warto. W Boże, błogosław Amerykę pada dużo mądrych zdań, które trafnie podsumowują naszą rzeczywistość.

Dobra diagnoza, nietrafione leczenie.
Jesteśmy zalewani nadmiarem głupoty.. wystarczy spojrzeć na ramówkę telewizji, gdzie przeważają głupie reality show i formaty w stylu "Ukryta prawda". Ktoś może stwierdzić - nie oglądam telewizji i mnie ten problem nie dotyczy.. Guzik prawda - dotyczy jak najbardziej, bo ta sama głupota leje się z radia, z serwisów informacyjnych, portali internetowych, a przede wszystkim z portali społecznościowych, gdzie dominują myśli, których długość nie przekracza ilości znaków w sms. Wszystko zdawkowe, chwilowe i trywialne. Potrafimy jeszcze samodzielnie myśleć i wyrażać swoje opinie? Czy potrafimy normalnie rozmawiać w cztery oczy? Bez elektronicznych dodatków?
W głównych rolach Joel Murray oraz Tara Lynne Barr.
Film przypomina mi trochę Urodzonych Morderców i trzeba jasno powiedzieć - fabularnie nie jest zbyt wysokich lotów.. ale wywołał u mnie kilka refleksji, a to zawsze podnosi ocenę. Daję osiem.

8

Czy jako społeczeństwo schodzimy na psy?

Zwiastun

 

 

Komentarze

Komentarze Disqus