"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

Merida Waleczna - 2012

merida walecznaMerida Waleczna (Brave, Pixar, 2012)

Mam słabość do filmów animowanych. Jak animacja ma ciekawą fabułę, "kreskę" którą lubię oraz dużą dawke fajnego humoru, to jest pewniak, że wysoko ocenię.
Merida właśnie taka jest. Sposób animacji i budowa akcji mocno przypomina mi Jak wytresować smoka, do którego mam spory sentyment. Bajka jest świetnie wyważona - dobry humor (bracia, tato udający Meridę) zgrabnie przeplata się z szybkimi scenami, których w tej produkcji nie brakuje.
Podobno Merida to pierwsza animowana księżniczka, która jest feministką pełną gębą. W końcu bajka nie kończy się happy endem w postaci małżeństwa. Ja takie rozważania odkładam na bok. Staram się nie dorabiać filozofii wszędzie i do wszystkiego.
Merida to bajka z ładnym morałem. Każdy ma prawo decydować o swoim życiu i walczyć o swoje. Prawie jak w Atlasie Chmur ;)
Trzeba zaznaczyć też, że nasz dubbing to mistrzowska robota. Klasa sama w sobie.
Podobało mi się to.
Rudzielcowi daję dziewięć.

9

Zaczną się teraz gromy - dlaczego więcej niż Atlas Chmur? Filmy oceniam poprzez pryzmat oczekiwań oraz gatunku, który reprezentują. Nie bez znaczenia są też emocje, które towarzyszą seansowi. Dlatego też Merida dostaje, aż tyle.
Polecam i pewnie jeszcze nie raz obejrzę.

Zwiastun

 

Etykiety: 2012 9 animacja pixar

Komentarze

Komentarze Disqus