„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

Trup - 2012

trup

Trup,
(El Cuerpo) - 2012;
- reżyseria: Oriol Paulo;
- scenariusz: Oriol Paulo, Lara Sendim;
- wybrana obsada: Hugo Silva, Belén Rueda, José Coronado, Aura Garrido, Juan Pablo Shuk;
- kategoria: thriller, hiszpańskie.

Zachwycony Contratiempo (2016) postanowiłem sprawdzić inne tytuły Paulo. Na pierwszy ogień (być może jedyny) poszedł Trup z 2012 roku.
W miejskiej kostnicy dochodzi do niecodziennego wydarzenia. Znikają zwłoki kobiety zmarłej na zawał serca, a spanikowany strażnik ucieka z obiektu. Czy kobieta ożyła, czy też ktoś ukradł zwłoki? Policja prowadzi dochodzenie, a pracę musi zacząć od poinformowania męża kobiety. A ten jest dziwnie spokojny... funkcjonariusze zaczynają podejrzewać, że śmierć zaginionej mogła nie być naturalna, że może jej zniknięcie jest próbą zatarcia śladów..

trup scena
Finał okazuje się mocno zaskakujący, ale tylko dla widzów, którzy nie widzieli Contratiempo.. niestety reżyser i scenarzysta zarazem zastosował w obu filmach bardzo podobne rozwiązania fabularne. Można powiedzieć, że dwukrotnie wykorzystał jeden pomysł na intrygę.. i to cholernie rozczarowuje.
W mojej ocenie Contratiempo jest bardziej przemyślaną realizacją Trupa.
W recenzowanym filmie sposób prowadzenia narracji daje wiele do życzenia, a seans momentami nuży... Niby wszystko jest zrealizowane poprawnie, ale brak w tym tytule 'iskry', która zaangażowałaby mocniej widza.
Oceniam na słabe sześć
szesc
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Komentarze Disqus