"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! - 2019

i znowu zgrzeszylismy dobry boze

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!,
(Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu?) - 2019;
- reżyseria: Philippe de Chauveron;
- scenariusz: Guy Laurent, Philippe de Chauveron;
- wybrana obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau, Noom Diawara, Frédérique Bel;
- kategoria: komedia, francuskie.
-
Claude już się oswoił z wiadomością, że wszystkie jego córki wybrały partnerów, którym daleko do francuskich korzeni. Jest przekonany, że z czasem różnice będą coraz mniej dostrzegalne, a na emeryturze spokojnie będzie pisał książkę, a żona będzie bawić wnuki. Byłoby tak pięknie gdyby córki (wszystkie) nie postanowiły wyprowadzić się z Francji.. oczywiście wiadomo czyja to wina. Claude musi spróbować namówić zięciów by jeszcze raz spróbowali pokochać Francję.. przecież za granicą nic dobrego nie może ich spotkać. W pewnym momencie nawet pyta: Co Wam się nie podoba we Francji? Odpowiedzi są trochę zaskakujące ;)

i znowu zgrzeszylismy dobry boze scena
Piszą o filmie Za jakie grzechy, dobry Boże! zwróciłem uwagę, że jest to komedia, która wyśmiewa nie tylko nietolerancję, ale także wiele innych aspektów z życia codziennego (sztuka, religia, kultura, gospodarka). Nie inaczej jest tutaj. Francuzi kolejny raz pokazują, że potrafią się śmiać z samych siebie, a w tym filmie trafnie pokazują problemy i zmiany zachodzące we współczesnej Francji. Myślę, że to można rozszerzyć na cały świat. Globalna wioska jest faktem i wiele rzeczy zmieniło się na stałe. Tylko, że my tak bardzo nie lubimy zmian.
Film dał mi sporą dawkę pozytywnej energii.
Oceniam na siedem i polecam.
Warto dodać, że jedynka była lepiej dopracowana

Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Komentarze Disqus