"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Las - mini serial

las

Las,
(La Forêt);
- mini serial, 2017;
- twórcy: Delinda Jacobs;
- wybrana obsada: Suzanne Clément, Adonis Danieletto, Frédéric Diefenthal, Samuel Labarthe, Patrick Ridremont, Nicolas Marié;
- kategoria: thriller, kryminał, Netflix, francuskie.

W małej miejscowości w Ardenach dochodzi do zaginięcia nastolatki. Niedługo później znikają kolejne dziewczyny. Lokalny oddział policji próbuje rozwiązać sprawę. Czy zaginięcia mają coś wspólnego z wydarzeniami sprzed lat, kiedy to również znikały młode dziewczyny? Czy w okolicy grasuje seryjny porywacz? Morderca? I co ma z tym wspólnego człowiek żyjący w lesie?
Opis może nie wygląda zachęcająco, zwłaszcza, że jest podobny do wielu innych seriali kryminalnych, które ostatnio się ukazały, ale Las oferuje (pomimo wad) coś więcej. Mamy niewielką, lokalną społeczność, w której każdy z mieszkańców ma swoje problemy i swoje tajemnice.. mam wrażenie, że im mniejsze miejscowości tym tajemnic więcej. Ciekawym motywem jest też postać nauczycielki, która jako dziecko została odnaleziona w pobliżu lasu. Czy jej historia łączy się z obecnymi zaginięciami?

las scena
Kolejnym mocnym plusem jest niesamowita muzyka, która momentami przytłacza jak otaczający las. Nieźle to ze sobą współgra tworząc dobry klimat. To są mocne strony produkcji to teraz trzeba się doczepić. W fabule jest sporo absurdalnych sytuacji, które skutecznie psują seans. Najbardziej irytująca to fakt, że policjantka, która prowadzi śledztwo wielokrotnie okłamuje przełożonego, jest nadpobudliwa, a ponadto jest matką jednej z zaginionych dziewczyn. Widzicie jakieś podstawy do odsunięcia od sprawy? Nic takiego się nie dzieje, a szkoda - można by to ładnie wpleść w fabułę i dodać dodatkowej nuty dramatyzmu. Ponadto niepotrzebnie pojawia się postać pewnego zwierzęcia. Jest to całkowicie zbędne.
Pomimo tych mankamentów seansu nie żałuję. Sześć odcinków to idealna długość na taką historię.
Daję siedem.
siedem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Komentarze Disqus