„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Dziewczyna w sieci pająka - 2018

dziewczyna w sieci pajaka

Dziewczyna w sieci pająka,

(The Girl in the Spider's Web) - 2018;
- reżyser: Fede Alvarez;
- scenariusz: Steven Knight, Fede Alvarez;
- wybrana obsada: Claire Foy, Sverrir Gudnason, Lakeith Stanfield, Sylvia Hoeks;
- kategoria: Millenium, kryminał, thriller.

Powróciłem do świata Lisbeth i Mikael'a oczekując kolejnej dobrej intrygi zagnieżdżonej głęboko w polityczno/gangsterskim świecie. No cóż, rozczarowałem się.
Lisbeth przyjmuje zlecenie, które polega na odzyskaniu programu umożliwiającego kontrolę nad wszystkimi głowicami atomowymi świata (już na tym etapie piszący scenariusz powinni przerwać). Hakerka oczywiście zdobywa program, ale później go traci razem ze swoim mieszkaniem. Program kradnie przestępcza organizacja, którą kieruje Camilla - siostra Lisbeth. I tak oto wątek ratowania świata przed atomową zagładą schodzi na drugi plan ustępując miejsca rodzinnym 'nieporozumieniom'. Fatalnie to zostało napisane.

dziewczyna w sieci pajaka scena
Poziom absurdu rośnie jak przyjrzymy się detalom fabuły. Lisbeth daje się bardzo łatwo podejść, kompletnie nie panuje nad tym co robi, a Mikael ma tu rolę dziennikarza, który nie potrafi sam działać/pisać. Facet jest ograniczony do bycia przelotnym kochankiem Lisbeth. Jeszcze bardziej absurdalnie wygląda ucieczka sportowym autem, czy też morderstwo twórcy programu. To się wszystko kupy nie trzyma.
Jedyne co broni się w tym filmie to sceny akcji..
kolejny raz potencjał Millenium został zmarnowany. Szkoda...
Oceniam na cztery plus.
cztery
Poniżej zwiastun, który zapowiada całkiem inny film.

 

Komentarze

Komentarze Disqus