"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Pułapka - sezon 2

pulapka s 2

Pułapka,
- twórcy: Łukasz Palkowski;
- TVN, 2019, sezon 2;
- wybrana obsada: Agata Kulesza, Marianna Kowalewska, Leszek Lichota, Mateusz Więcławek, Krzysztof Pieczyński, Jan Frycz, Eryk Lubos, Jerzy Radziwiłowicz, Henryk Talar, Maciej Musiał;
- kategoria: kino polskie, kryminał.

Drugi sezon dobrze przyjętego serialu TVN-u musiał trafić na mój ekran.
Olga Sawicka jest wplątana w kolejną zbrodnię. Jako dziecko była świadkiem morderstwa, które później opisała w swojej książce 'Bestia'. Sprawa jest mocno przebrzmiała, ale w policja znajduje zwłoki dziewczyny bez oczu. Kilkadziesiąt lat różnicy, a sposób okaleczenia ciała bardzo podobny. Niby jest winny współczesnej zbrodni jest znaleziony, ale Sawicka nie wierzy w jego winę. Jest zbyt młody by dokonać obu zbrodni, ale też zbyt nierozgarnięty by być naśladowcą. Czyżby ktoś próbował ukryć prawdę? Kto za tym wszystkim stoi?

pulapka s 2 scena
Pułapka 2 to kolejna intryga, która sugeruje istnienie wielkiego spisku. Każdy epizod przynosi nowe wątki, konteksty - narracja jest sprawnie prowadzona i potrafi przykuć uwagę widza.
Wszystko zaczyna się sypać w ostatnich epizodach. Niby jest rozwiązanie, niby wszystko pasuje, ale całość sprawia wrażenie zbyt topornej i nie do końca przemyślanej. Zabrakło trochę finezji. Zamiast wielkiej intrygi, zmowy dostajemy rozwiązanie, które nie satysfakcjonuje.
Aktorsko jest nadal dobrze. Na uznanie zasługują Radziwiłowicz oraz Frycz. Oceniam na siedem (naciągane).
siedem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Komentarze Disqus