"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

Przedszkolanka - 2018

przedszkolanka

Przedszkolanka,
(The Kindergarten Teacher) - 2018;
- reżyseria: Sara Colangelo;
- scenariusz: Sara Colangelo;
- wybrana obsada: Maggie Gyllenhaal, Gael García Bernal;
- kategoria: dramat.

Lisa dojrzała kobieta, posiadająca dorosłe dzieci od dwudziestu lat pracuje jako przedszkolanka. Lubi swoją pracę, ale jest przekonana, że jej życie jest zbyt przyziemne. Lisa wolałaby w pełni się oddać sztuce, kulturze. Dlatego tez zapisuje się na zajęcia z pisania poezji. Nie posiada talentu, zarówno do tworzenia jak i odbierania sztuki. Chociaż bardzo chce. W grupie przedszkolaków odkrywa chłopca, który od niechcenia potrafi układać piękne wersy. Lisa stara się rozwijać jego talent, sprawić by żaden z krótkich utworów nie został zapomniany, przeoczony. Powoli zatraca się w kształtowaniu chłopca. Jej praca mocno przekracza poza obowiązki przedszkolanki..

przedszkolanka scena
Lisa w pewien sposób leczy swoje kompleksy za pomocą podopiecznego. Tak bardzo chce coś znaczyć w świecie sztuki, że łamie wszystkie zasady, według których żyła. Sztuka przecież wymaga poświęceń? A największe talenty często wymagają intensywnej pracy.. a gdzie w tym wszystkim czas na dzieciństwo?
Uderzające w tym filmie jest to, jak łatwo wartościujemy składniki kultury i ludzi. Ty jesteś robol, a ty artysta. Przeciętny człowiek nie tworzy a więc jego życie jest zmarnowane, niespełnione.. błahe.
Świetnie, kameralnie zrealizowany film, o wartościach, o zróżnicowanych potrzebach i kulturze.
Oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

 

Komentarze

Komentarze Disqus