"Atrapy rozmów prowadzone palcem po ekranie"
Horyzont - Jakub Małecki

Baywatch. Słoneczny patrol - 2017

sloneczny patrol

 

Baywatch. Słoneczny patrol;
(Baywatch) - 2017;
- reżyseria: Seth Gordon;
- scenariusz: Damian Shannon, Mark Swift;
- wybrana obsada: Dwayne Johnson, Zac Efron, Jon Bass, Priyanka Chopra, Alexandra Daddario, Kelly Rohrbach, David Hasselhoff, Pamela Anderson;
- gatunek: komedia, akcja.

Kilka razy zabierałem się za ten film, ale za każdym podejściem zrażały mnie początkowe dialogi. Wiedziałem, że to będzie humor, którego nie lubię, ale sentyment do Dwayne'a Johnson'a zwyciężył. To tak samo jak z Jason'em Statham'em - wiem, że grają w kiepskich filmach, ale i tak ich lubię.
Dwayne to nowe wcielenie Mitch'a Buchannon'a - ratownika, który uratował ponad pięćset osób i jest szefem drużyny ratowniczej. Mitch przygotowuje eliminacje na nowych ratowników, ale jednocześnie pilnuje porządku na 'swojej' plaży. Jego zainteresowania dalece wykraczają poza bycie tylko ratownikiem. Jest przekonany o swojej wyjątkowości, a to sprawia, że woli wszystko sam załatwiać. Po co komu policja skoro mają ratownika?

sloneczny patrol scena
Na plaży źle się dzieje. Pojawiają się ciała i narkotyki - wszystko wskazuje na to, że ktoś się czuję tutaj zbyt swobodnie.
Takie wątki w serialu się pojawiały, ale mimo wszystko serial miał bardziej spokojny charakter. Film, poza gościnnymi występami Hasselhoff'a i Anderson, nie ma z serialem nic wspolnego.. trochę szkoda. Czy można ten tytuł polecić? Niestety nie. Poziom humoru to absolutne dno. I nic, nawet ratownik Johnson, nie jest w stanie tego zmienić. Rozczarowujące.
Oceniam na cztery. Notę podnosi David w roli mentora i klimat lata.
cztery

Poniżej zwiastun
 

Komentarze

Komentarze Disqus