"Nigdy nie byłem miły, ale postaram się być uroczy"
Kill Bill

Człowiek, który zabił Don Kichota

czlowiek ktory zabil don kichota

 

Człowiek, który zabił Don Kichota,
(The Man Who Killed Don Quixote) - 2018;
- reżyseria: Terry Gilliam;
- scenariusz: Terry Gilliam, Tony Grisoni;
- wybrana obsada: Adam Driver, Jonathan Pryce, Stellan Skarsgård, Olga Kurylenko, Joana Ribeiro;
- gatunek: komedia, przygodowy.

Która to już ekranizacja/adaptacja przygód wielkiego rycerza z La Manchy? Nie wiem czy ktoś to zliczy. Wydawałoby się, że temat jest już całkiem wyczerpany, ale skoro bierze się za niego Terry Gilliam to znak, że jest jeszcze wiele do pokazania. Przygody Don Kichota, rycerza o bogatej wyobraźni ekranizuje reżyser, którego umysł i fantazja nie znoszą żadnych granic.
Toby jest reżyserem, który przez wielu jest uznawany za bardzo zdolnego. Ma otwarty umysł, talent i piekielnie trudny charakter, ale kto artyście zabroni. Toby na studiach zrobił film o Don Kichocie, teraz wraca do miejsca, w którym kręcił debiutanckie dzieło. Spotyka tu aktora, naturszczyka, któremu powierzył główną rolę w swoim pierwszym filmie. Aktor uwierzył, że naprawdę jest Don Kichotem, a w Toby'm widzi Sancho Pansę. Protesty na nic się zdadzą. Czy coś więcej? Ano są przygody no i poszukiwania ukochanej Dulcynei. a wszystko to okraszone niesamowitą ilością świetnej gry aktorskiej.

czlowiek ktory zabil don kichota scena
Adam Driver zaliczył kolejną rolę u znanego reżysera i kolejny raz pokazał, że wielka przyszłość przed nim. W filmie najbardziej błyszczy Jonathan Pryce.. niemal uwierzyłem, że jest Don Kichotem :).
Człowiek, który zabił Don Kichota to dobre kino, które momentami ociera się o wybitność. Podejrzewam, że ten film będzie miał gorący zwolenników i nie mniej zagorzałych przeciwników. Sam mam mieszane uczucia.. film rozpoczynał się zbyt wolno, nie było łatwego wejścia w akcję. Myślę, że ten obraz może zyskiwać przy kolejnych seansach, gdzie widz będzie mógł wyłapywać kolejne smaczki.
Po pierwszym seansie oceniam na siedem.
siedem
Poniżej zwiastun

 

 

Komentarze

Komentarze Disqus