"Po­wie­działbym, że piękna, wie­czna i ro­man­tyczna jest tyl­ko miłość... niespełniona. "
Woody Allen

Prawdziwa historia - 2017

prawdziwa historia

Prawdziwa historia,
(D'après une histoire vraie) - 2017;
- reżyseria: Roman Polański;
- scenariusz: Olivier Assayas, Roman Polański;
- wybrana obsada: Emmanuelle Seigner, Eva Green, Vincent Perez, Dominique Pinon;
- gatunek: thriller.

Delphine jest paryską, poczytną pisarką, która cierpi na kryzys formy. Oczekiwania czytelników są bardzo wysokie, ale kobieta zatraciła chęć pisania. Wszystko się zmienia gdy na jednym spotkaniu aktorskim poznaje Elle, która szybko wkracza w świat Delphine. Kobiety szybko się zaprzyjaźniają, ale z czasem widzimy, że Elle ma skłonności despotyczne i całkowicie dominuje świat Delphine.
Nie ogarniam. Polański do swojego filmu zatrudnił dwie piękne aktorki, dwie filmowe ikony i kompletnie nie potrafił wykorzystać z tego potencjału.

prawdziwa historia scena
Zamiast intensywności, nie chodzi mi o sferę seksualną, dostajemy film, który totalnie nudzi. Przez pierwsze trzydzieści minut walczyłem ostro by nie zasnąć na tym filmie. Później akcja nabiera szybszego tempa, ale nadal brakuje emocji. Reżyser obiecuje nam, że za chwilę coś się wydarzy, próbuje budować napięcie, ale po chwili porzuca tempo i udaje, że nic się nie stało. Brakuje dobrych finałów scen. Po seansie miałem wielki niedosyt. Podczas seansu czułem potrzebę sceny podobnej z Misery - mocnego, symbolicznego uderzenia (młotem w nogi), a zostałem tylko z niedopowiedzeniami. Rozczarowujące.
Całość oceniam na naciągane pięć.
pięć
Poniżej zwiastun

 

Komentarze Disqus

Odsłon artykułów:
4153582
Kopiowanie treści bez zezwolenia jest zabronione Szymon Szostok, 2010-2018

logo