"Jesteśmy sami w naszych klatkach zrobionych z własnych wyobrażeń."
Borowik "Wnętrza wypalone lodem"

Deadpool 2 - 2018

 deadpool 2

Deadpool 2 - 2018,
- reżyseria: David Leitch;
- scenariusz: Rhett Reese, Paul Wernick;
- wybrana obsada: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Julian Dennison, Zazie Beetz, Brianna Hildebrand, Karan Soni,
- gatunek: science fiction, komedia, akcja.

Premiera Deadpoola w 2016 roku sporo namieszała w światowych box office'ach (tu o tym piszę) a to sprawiło, że na kontynuację czekano z wielką niecierpliwością. Teraz już wiemy, że Deadpool finansowo nie zawodzi, ale czy trzyma wyśrubowany poziom pierwszej części?
Jestem po seansie więc mogę subiektywnie odpowiedzieć na to pytanie. Deadpool 2 jest godną kontynuacją, ale nie bez mankamentów.

deadpool 2 scena
Deadpool ma kryzys. Bandyci zamordowali mu dziewczynę, a on sam nie potrafi sobie odnaleźć miejsca. Mógłby popełnić samobójstwo, ale jakoś to nie wychodzi (nie zapominajmy o zdolnościach regeneracyjnych). Może uratowanie dzieciaka z rąk złoczyńców sprawi, że Deadpool znów zapragnie żyć? Pozostaje tylko pytanie czy wszystkie dzieciaki należy ratować?
Fabularnie nie ma jakiegoś szału, ale całość trzyma się kupy. Film ma dosyć równe tempo, a spowolnienia akcji są nam rekompensowane dużą dawką humoru i mnogością popkulturowych nawiązań - dla wielu to istota tego filmu.
Na seansie nieźle się bawiłem, ale nie ukrywam, że humor Deadpool'a nie bawi mnie tak bardzo jak kiedyś.
Oceniam na (trwa dodawanie punktu za soundtrack) ósemkę.
osiem
Poniżej zwiastun
 

Komentarze Disqus

Odsłon artykułów:
4153503
Kopiowanie treści bez zezwolenia jest zabronione Szymon Szostok, 2010-2018

logo