"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

Made in France - 2015

made in france

Made in France - 2015;
- reżyseria: Nicolas Boukhrief;
- scenariusz: Nicolas Boukhrief, Éric Besnard;
- wybrana obsada: Malik Zidi, François Civil, Nassim Si Ahmed, Ahmed Dramé, Nailia Harzoune, Nicolas Grandhomme, Assaad Bouab;
- gatunek: thriller.

Sam jest dziennikarzem, który chce napisać o radykalnych islamistach we Francji. Podczas zbierania materiałów przenika to komórki terrorystycznej, która przygotowuje zamach na terytorium Francji. Jest przerażony swoim odkryciem i stara się szybko poinformować władze. Zamiast aresztowań, jest żmudne śledztwo i nacisk na Sam'a by dłużej pracował pod przykrywką.

Ile widzieliście filmów o terroryzmie? Kilka się uzbiera, prawda? Widziałem niejeden, ale wszystkie mi się w głowie zlewają. Próbują być oryginalne, ale po czasie zanikają w czeluściach pamięci. Made in France nie jest zbyt oryginalnym filmem, ale w mojej ocenie zasługuje na uwagę. Braki warsztatowe nadrabia przemyślaną fabułą i oryginalnym zakończeniem, które sprawia, że nasze myślenie o organizacji aktów terrorystycznych może ulec zmianie. A to chyba jest warte odnotowania.
made in france scena
Ciekawe czy ktoś kiedyś napisał o związku wzrostu ilości aktów terrorystycznych w Europie z rozwojem mediów, które tak ładnie opisują zamachy. Każdy przecież chce być sławny.
Oceniam na sześć.

sześć
Poniżej zwiastun 

Komentarze

Komentarze Disqus