"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

Dzień Bastylii - 2016

dzien bastylii

Dzień Bastylii,
(Bastille Day) - 2016;
- reżyseria: James Watkins;
- scenariusz: Andrew Baldwin, James Watkins;
- wybrana obsada: Idris Elba, Richard Madden, Charlotte Le Bon, Kelly Reilly, José Garcia;
- gatunek: akcja.

Obraz Watkins'a wszedł na ekrany kin w złym czasie. Produkcja rozrywkowa opowiadająca o zamachach w Paryżu pojawiła się w kinach w czasie prawdziwych aktów terrorystycznych w stolicy Francji - niestety nie był to element, który pozytywnie wpłynął na odbiór filmu. Zachętą do seansu był Idris Elba, którego wielu chętnie widziało w roli agenta 007. Moim zdaniem facet świetnie się spisuje w kinie akcji, ale do Bonda nie pasuje. Nie ten typ postury.

Zarys fabuły. Michael jest kieszonkowcem, który lubi pracować w centrum Paryża. Jednym z jego łupów jest kobieca torba. Zabiera z niej cenne rzeczy, a resztę porzuca, chwilę później torba wybucha zabijając cztery osoby. Michael już nie jest kieszonkowcem - przypadkowo zostaje terrorystą poszukiwanym przez wszystkie służy. Akcja zaczyna dynamicznie się rozkręcać: mamy wojnę wywiadów, skorumpowanych gliniarzy, manipulowanie społeczeństwem oraz napad na bank, a wszystko to połączone dynamiczną akcją i sporą liczbą strzelanin.
dzien bastylii scena
To mógł być naprawdę świetny film. Brakło trochę finezji w realizacji oraz ciekawszego zakończenia. Dzień Bastylii zbyt szybko odsłania wszystkie karty. Wątek fabularny mimo iż ciekawy trochę razi zapożyczeniami z innych produkcji (mocno mi przypominał trzecią odsłonę Szklanej Pułapki).
Z drugiej strony seans dał mi sporo bezrefleksyjnej frajdy, a chyba o to w takim kinie chodzi?
Oceniam na mocne sześć.

sześć
Poniżej zwiastun 

Komentarze

Komentarze Disqus