"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Agentka - 2015

plakat promujący
Agentka,
(Spy) - 2015;
- reżyseria: Paul Feig;
- scenariusz: Paul Feig;
- wybrana obsada: Melissa McCarthy, Jason Statham, Rose Byrne, Jude Law, Miranda Hart, Bobby Cannavale;
- gatunek: komedia, akcja.

Z wielką rezerwą podchodziłem do tego tytułu. W końcu ileż można oglądać komedii parodiujących serię o Bondzie? Na szczęście spróbowałem i po seansie jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Niezbyt ogarnięta życiowo analityczka CIA dostaje misję w terenie. Wszędzie gdzie się pojawia wprowadza zamęt, ale mimo to misja cały czas jest realizowana. Fabularnie brzmi to niezbyt przekonująco i oryginalnie, ale film na szczęście nadrabia detalami.
Przede wszystkim zacznijmy od czołówki. Piosenka i intro Agentki jest o wiele fajniejsza niż zawodzenia w Spectre - sorry, ale nadal nie mogę się przekonać do tej piosenki. Po takim początku już czułem, że może być nieźle.


agentka kadr
Seans dał mi sporo fajnej rozrywki, którą popsuły niektóre wymuszone dowcipy - za to obniżam ocenę. Twórcy niepotrzebnie zniżali się do pewnego poziomu - wystarczyło trzymać poziom, który rewelacyjnie pokazał Jason Statham, który parodiował samego siebie. Tak dobrej roli w wykonaniu tego aktora to już dawno nie widziałem. Nieźle też wypada McCarthy - momentami drażniła, ale całą postać odbieram dosyć pozytywnie.
Nie jest to jakieś ambitne i cudowne kino, ale jeśli szukacie lekkiej komedii sensacyjnej to śmiało możecie sięgnąć po Agentkę. Dla Stathama warto.
Oceniam na siedem.
siedem

Zwiastun

 

Komentarze