"Ja jestem człowiek spokojny, ale do czasu aż się zdenerwuję"
Kogel-mogel II

Osaczeni - 1999

osaczeniOsaczeni (Entrapment) - 1999;
- reżyseria: Jon Amiel
- scenariusz: William Broyles Jr., Ronald Bass
- wybrana obsada: Sean Connery, Catherine Zeta-Jones, Will Patton, Ving Rhames
- sensacyjny.

Zeta-Jones jest agentką firmy ubezpieczeniowej, której specjalnością są zuchwałe kradzieże dzieł sztuki. Ma znaleźć złodzieja drogocennego obrazu. Wszystkie poszlaki wskazują, że kradzieży dokonał znany w branży MacDougal (Connery), który na koncie ma sporo słynnych kradzieży, ale nigdy nie został złapany na gorącym uczynku. Bliższe poznanie obiektu śledztwa sprawia, że agentka coraz bardziej zafascynowana kunsztem kradzieży zakochuje się. Jest to miłość do człowieka, który ma swoje lata, ale też zasady i wrażliwość humanisty. Nie jest to typowy film sensacyjny. Często akcja przerywana jest długimi ujęciami, które bardziej przypominają melodramat. Dwoje samotnych ludzi, którzy mają te same marzenia, wartości, wrażliwość, ale nie powinni być razem bo należą do całkiem różnych światów.
Osaczeni to nie jest pozycja dla osób, które liczą na dynamiczną akcję, są ładne sceny włamań, kradzieży, ale większą część filmu to przygotowania, treningi i rozmowy.
Podobne przygotowania robi artysta tworząc nowe dzieło.. Pozycję należy obejrzeć też ze względu na obsadę. Connery jest, jak zwykle, szarmancki, wyważony - nawet w średnim ubiorze ma coś eleganckiego. Zeta-Jones też wypadła rewelacyjnie - w filmie wygląda bardzo seksownie, ale także delikatnie, bardzo kobieco.


Osaczeni dostają mocną ósemkę.

osiem
Jest to drugi film w ostatnim czasie, którego akcja toczy się 31 grudnia 1999 roku. Taka całkowicie nieplanowa zbieżność.

Poniżej zwiastun do filmu

 

Komentarze

Komentarze Disqus