"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

W dobrej wierze - 2014

w dobrej wierzeW dobrej wierze (The Good Lie, reżyseria Philippe Falardeau, 2014)

Znam w miarę historię współczesną świata.. ale nadal nie jestem w stanie zrozumieć wydarzeń, które cały czas się rozgrywają na czarnym lądzie. Ciągłe rewolty i wzajemne wyżynanie. Miliony uchodźców i brak nadziei na spokój.
W dobrej wierze jest inspirowane prawdziwymi wydarzeniami i opowiada historię sudańskich dzieci, które trafiają do ośrodka dla uchodźców w Kenii, a następnie (po 13 latach) zyskują szansę życia w Ameryce. Nowy dom, nowe życie, nowe zasady. Wszystko jest bardziej skomplikowane, a niektóre zachodnie zachowania nie mają rozsądnego wytłumaczenia. Zderzenie światów. Próba nowego życia - ale także pamięć o tym co było.. o własnych korzeniach, rodzinie, ale także traumie wojennych wydarzeń.
Film wywołuje prawdziwe emocje, ale przede wszystkim przypomniał mi na jakim świecie żyjemy. W świecie podzielonym, niesprawiedliwym, ale też zmieniającym się. Gdzie ludzka życzliwość potrafi przełamać wszelkie biurokratyczne bariery. Może czasem warto być dobrym człowiekiem... tak zwyczajnie.
Wystąpili: Reese Witherspoon, Corey Stoll, Sarah Baker oraz Arnold Oceng.
Oceniam na dziewięć.
dziewięć

Zwiastun

 

Komentarze

Komentarze Disqus