"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Rozmowy z innymi kobietami - 2005

rozmowy z innymi kobietamiRozmowy z innymi kobietami (Conversations with Other Women, reżyseria Hans Canosa, 2005)

Kobieta (Helena Bonham Carter) i Mężczyzna (Aaron Eckhart) przypadkiem się spotykają po latach na weselu. On zajęty i Ona zajęta.. ale sposób w jaki rozmawiają, wymieniają spojrzenia, poruszają się - wszystko świadczy o tym, że byli kiedyś parą, że łączyło ich uczucie, które nie wystarczyło by byli szczęśliwi... ale cały czas trwa.. wspominają, lądują w łóżku, marzą.. nadal się kochają.. ale doskonale wiedzą, że razem nie będą.. że swoją szansę już mieli, zmarnowali.. droczą się, żartują, że porzucą partnerów, ale wiemy, że to tylko gra, bezsilność wobec losu. Nadal jest uczucie, zaufanie, bezpośredniość.. ale też świadomość upływającego czasu.. może kiedyś jeszcze będą razem.. może w wieku osiemdziesięciu lat..
a może znów spotkają się za kilka lat i się poczują jakby czas się cofnął do początku znajomości.
Rozmowy z innymi kobietami nie ma rozbudowanej fabuły.. większość to rozmowy.. teraźniejszość przeplata się ze wspomnieniami... z lekką nutą wyrzutów...
W filmie zastosowano ciekawy zabieg w postaci dzielenia kadru.. większość ujęć jest pokazana z dwóch perspektyw.. bardzo ciekawe wrażenie..
Oceniam na mocne osiem. Bardzo dobre aktorstwo, temat, a przede wszystkim pewien minimalizm sprawiają, że film zasługuje na polecenie. Coś mnie w nim urzekło... wzbudziło emocje.
osiem

W drugim planie: Nora Zehetner, Erik Eidem, Olivia Wilde.

Zwiastun

 

Komentarze

Komentarze Disqus