„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

The 100 - sezon 1

the 100The 100 (The CW, twórca Jason Rothenberg, sezon 1, 2014)

Lubię seriale post-apokaliptyczne. Każdy nowy tytuł ma spore szanse by znaleźć się na krótkiej liście seriali do obejrzenia. Dlatego też, za namową, dałem szansę The 100.
Ludzkość opuściła skażoną Ziemię. Przez niemal sto lat żyją na Arce, która orbituje wokół skażonej planety. Włodarze postanawiają sprawdzić czy na Ziemi nadal jest skażenie, czy da się żyć.. w tym celu wysyłają setkę nastoletnich więźniów. Mają na własnej skórze sprawdzić jakie są naprawdę warunki na planecie. W zasadzie to nie mają wyjścia, gdyż po osiągnięciu pełnoletności i tak byliby zamordowani. Na Arce każde przestępstwo karane jest śmiercią.. nieletni są neutralizowani po osiągnięciu odpowiedniego wieku.
Po wylądowaniu okazuje się, że skażenia chyba już nie ma.. jest też gorsza wiadomość.. ludzkość na Ziemi też przetrwała.. zmutowana, zdziczała, ale rozumna.
Sam pomysł na serial był bardzo dobry. I pierwsze trzy epizody naprawdę mi się podobały... ale później robiło się coraz bardziej nudno, powtarzalnie, ale co najważniejsze ckliwie.. głównym motorem akcji stały się wzajemne umizgi nastoletnich bohaterów.. normalnie "rzygam tęczą".. The CW zrobiło powtórkę z Pamiętników Wampirów - w serialu science-fiction wypadło to zdecydowanie zbyt słabo.
Doceniam pomysł i początek serii, ale cały sezon nie zasługuje na więcej niż sześć. Serial typowo dla nastolatków.
sześć

W serialu wystąpili: Eliza Taylor, Thomas McDonell, Marie Avgeropoulos, Bob Morley, Lindsey Morgan, Ricky Whittle.

Zwiastun

 

Komentarze

Komentarze Disqus