Ułatwienia dostępu

Blacksad

 • Blacksad: Upadek (część 1 i 2)

  blacksad t 6 7

  Blacksad: Upadek,
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Egmont Polska, 2021, 2023;
  - Blacksad Tom 6-7;
  - kategoria: komiks.

  Historia opowiedziana w dwóch tomach.
  Blacksad podejmuje się kolejnego, trudnego zadania. Ma powstrzymać groźnego oprycha przed zamachem na szefa jednego ze związków zawodowych. Plan w zasadzie się udaje. Bandyta jest powstrzymany, ale zamachowców było więcej. Tego Blacksad nie mógł przewidzieć. To jego proste zadanie komplikuje się coraz bardziej gdy detektyw próbuje zdobyć informacje kto stoi za zamachem. Głównym podejrzanym jest architekt Solomon. Ten człowiek jest niezwykle potężny i ma układy na najwyższych szczeblach władzy. Takich osób nie oskarża się bez silnych dowodów, a czasem nawet twarde dowody to za mało. Obok Solomon'a krąży też Weekly, przyjaciel Blacksad'a. Weekly jest dziennikarzem, który próbując przetrwać falę zwolnień w redakcji, chce napisać monografię o jednym z głównych budowniczych miasta.

  Czytaj więcej

 • Blacksad. Tom 5. Amarillo

  blacksad t 5

  Blacksad: Amarillo,
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Egmont Polska, 2013;
  - Blacksad Tom 5;
  - kategoria: komiks.

  Blacksad potrzebuje odpoczynku. Z dala od bijatyk strzelanin, przemocy. Postanawia wyjechać, a że nie przepada za samolotami decyduje się na podróż autem. Okazja sama się nadarza. Przypadkiem dostaje zlecenie transportu żółtego krążownika szos. Brzmi idealnie. Szosa, wiatr we włosach i spokój.. ten ostatni szybko mija gdy żółta limuzyna zostaje skradziona.

  Czytaj więcej

 • Blacksad. Tom 4. Piekło, spokój

  blacksad t 4 pieklo spokoj

  Blacksad: Piekło, spokój,
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Egmont Polska, 2010;
  - Blacksad Tom 4;
  - kategoria: komiks.

  Tym razem akcja Blacksad'a przenosi nas do pełnego muzcznych uniesień Nowego Orleanu. Detektyw dostaje kolejne zlecenie. Ma odnaleźć zaginionego w tajemniczych okolicznościach pianistę Sebastiana "Little Hand" Fletchera.
  Blacksad szybko odkrywa, że jest wielu, którym na odnalezieniu muzyka niespecjalnie zależy - wręcz przeciwnie, woleliby jakby nigdy żywy nie powrócił. Dla Blacksad'a to dowód na to, że Sebastianowi grozi niebezpieczeństwo a jego zaginięcie nie jest przypadkowe. Pytanie czy muzyk jeszcze żyje.

  Czytaj więcej

 • Blacksad. Tom 3. Czerwona dusza

  blacksad 3 czerwona dusza

  Blacksad: Czerwona dusza;
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Blacksad Tom 3;
  - Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Noir, Nagroda Eisnera (2);

  Blacksad John zamierza umówić się z piękną dziewczyną obracającą się w kulturalnych kręgach. W tym samym otoczeniu spotyka dawnego przyjaciela i nic nie wskazuje na to, że za chwilę zacznie się wielka zawierucha, z której John będzie miał problem się wydostać. Trwa polowanie senatora na komunstów spiskujących w amerykańskim społeczeństwie. To polowanie na czarownice jest znakomitym narzędziem do walki z politycznymi przeciwnikami. Z drugiej strony w amerykańskim społeczeństwie ukrywają się uciekinierzy z Niemiec, a nie wszyscy mają szlachetną przeszłość. Często to znakomici naukowcy, którzy mogliby przysłużyć się Ameryce, ale czy zasługują na drugą szansę?

  Czytaj więcej

 • Blacksad. Tom 2. Arktyczni

  blacksad t 2 arktyczni

  Blacksad: Arktyczni;
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Blacksad Tom 2;
  - Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Noir, Nagroda Eisnera (2);

  Blacksad ma nowe zadanie. W bardzo podłej dzielnicy zaginęła dziewczynka i w sumie poza nauczycielką nikogo to nie obchodzi. Nawet jej matka wydaje się nie przejmować sprawą. Taka okolica. Tu życie chyba nie ma wysokiej ceny. Podczas śledztwa Blacksad odkrywa, że problemów w dzielnicy jest znacznie więcej. Trwa coraz ostrzejszy spór na tle narodowościowym. Biali coraz głośniej wygłaszają nazistowskie hasła, a bojówki kolorowych nie pozostają bierne. Tylko przeciętnym obywatelom żyje się jakby trochę gorzej, trochę trudniej. Nigdy nie wiadomo kto zaatakuje.

  Czytaj więcej

 • Blacksad. Tom 1. Pośród cieni

  blacksad t 1

  Blacksad: Pośród cieni,
  (Blacksad vol. 1 - Un lugar entre las sombras)
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Blacksad Tom 1;
  - Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Noir, Nagroda Eisnera (2);

  Stany Zjednoczone pierwsza połowa dwudziestego wieku. Detektyw Blacksad zostaje grzecznościowo wezwany na miejsce zbrodni. Na łóżku leżą zwłoki byłej przyjaciółki Blacksad'a. Nie mieli ze sobą kontaktu od wielu lat, ale Blacksad i tak rozpoczyna prywatne śledztwo.
  Poszlak jest niewiele, ale detektyw szybko odkrywa, że komuś jest bardzo nie na rękę zainteresowanie tą sprawą. To powinno być szybko zamiecione pod dywan.

  Czytaj więcej