Ułatwienia dostępu

Bartosz Sztybor

 • Wiedźmin (tom 7): Ballada o dwóch wilkach

  wiedzmin 7 ballada o dwoch wilkach

  Wiedźmin. Ballada o dwóch wilkach,
  (The Witcher: The Ballad of Two Wolves);
  - tom 7;
  - autorzy: Miki Montllo, Bartosz Sztybor;
  - Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: Wiedźmin, komiks.

  Gerald w towarzystwie Jaskra przybywa do miasteczka Grimmwald. Kiedyś to miasteczko było górnicze, ale po wyczerpaniu złóż i po wykupieniu wielu terenów przez lekko makabryczne siostry Schwinke staje się miejscowością turystyczną. Interes dobrze prosperuje, ale turystów może odstraszać wilkołak, który pojawił się w mieście. Kto go sprowadził? Kto ma interes z jego obecności? A przede wszystkim kto zapłaci za ubicie stwora? W sumie to najbardziej kluczowe pytanie dla Jaskra bo z kasą ostatnio krucho.

  Czytaj więcej

 • Wiedźmin (tom 6): Wiedźmi lament

  wiedzmi lament

  Wiedźmin. Wiedźmi lament,
  (The Witcher: Witch's Lament);
  - tom 6;
  - autorzy: Vanesa R. Del Rey, Bartosz Sztybor;
  - Egmont Polska, 2022;
  - kategoria: Wiedźmin, komiks.

  Rozpoczyna się znakomicie. Wiedźmin jest świadkiem spalenia na stosie wiedźmy. Brutalne widowisko, do którego się przyczynił. Miał zlecenie na wiedźmę to ją dostarczył, ale z czasem Gerald zaczyna mieć wyrzuty sumienia. Czy na stosie była winna osoba? Czy to nie zbyt okrutna kara. Dalej fabuła idzie w kierunku nowego zlecenia, które jak się okazuje później, wiąże się ze sprawą wiedźmy. Z tym, że im dalej w las tym mniej spójności fabularnej.

  Czytaj więcej

 • Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia

  wiedzmin t 5 zatarte wspomnienia
  Wiedźmin. Zatarte wspomnienia,

  (The Witcher vol. 5: Fading Memories);
  - tom 5;
  - autorzy: Amad Mir, Bartosz Sztybor;
  - Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: Wiedźmin, komiks.

  Gerald wędruje po krainach w poszukiwaniu kolejnego zlecenia. Jak na złość nigdzie nie ma żadnych potworów, a jak są (ludzkie) to nikt nie chce płacić za ich wybicie. Czyżby był tak skutecznym Wiedźminem, że do końca swych dni będzie musiał żyć skromnie i dorabiać na walkach w szynkach?
  Na szczęście w jednym z miasteczek pani burmistrz prosi Wiedźmina o pomoc. Miejscowym dzieciom zagrażają mglaki. Teoretycznie jest to prosta sprawa, ale Gerald odkrywa, że potwór jest całkiem inny i że jest w to zamieszana magia. Mógłby pomóc miejscowy mag, ale dostęp do niego jest zabroniony, a pani burmistrz niechętnie chce współpracować. I jak tu pomóc?

  Czytaj więcej