Ułatwienia dostępu

Alexandra Maria Lara

 • 8 świadków - 2021 - mini

  8 swiadkow

  8 świadków,
  (8 Zeugen) - 2021;
  - twórcy: Jörg Lühdorff;
  - wybrana obsada: Alexandra Maria Lara, Ralph Herforth, Ceci Chuh, Hanna Plaß, Ursula Werner;
  - kategoria: serial, mini, kryminał.

  W muzeum zostaje porwana dziesięcioletnia dziewczynka. Porywacze nie mają żadnych żądań, a policja poszlag. Jedyną szansą na znalezienie porwanej jest próba odtworzenia momentu porwania - może któryś ze świadków pamięta więcej niż mówi, a może jest w zmowie z porywaczami. Zeznania świadków mają kluczowe znaczenie i dlatego policja zwraca się do dr Jasmin Braun, która ma "wyciągnąć" z pamięci świadków kluczowe informacje.

  Czytaj więcej

 • Geostorm - 2017

  geostorm

  Geostorm - 2017;
  - reżyseria: Dean Devlin;
  - scenariusz: Dean Devlin, Paul Guyot;
  - wybrana obsada: Gerard Butler, Jim Sturgess, Abbie Cornish, Alexandra Maria Lara, Ed Harris;
  - gatunek: katastroficzny.

  Ludzie nie dbali o przyrodę, zignorowali informacje o efekcie cieplarnianym i nastąpiła seria anomalii pogodowych. Jedyną opcją na ustabilizowanie pogodą jest stworzenie kosmicznego systemu, który będzie punktowo, ale także globalnie, likwidował niebezpieczne zjawiska. Kilka lat później potężna sieć satelit chroni ludzkość przed nagłymi zmianami klimatu. To znaczy ma chronić, system zaczyna szwankować i zamiast ochrony funduje ludziom, nagłe, śmiercionośne ataki żywiołów. Sam pomysł na kino katastroficzne jest niezły, ale wykonanie niezbyt udane.
  Przede wszystkim Geostorm ma wiele luk fabularnych, skrótów i przemilczeń. Gdyby dialogi pomiędzy bohaterami były dobrze napisane to luki fabularne nie byłyby aż tak odczuwalne. Niestety jedna słabość potęguje kolejną. Gra aktorska też przeciętna, ale tutaj nic wielkiego nie oczekiwałem. Kino katastroficzne rządzi się przecież swoimi prawami.

  Czytaj więcej

 • Imagine 2012

  imagineImagine
  (reżyseria Andrzej Jakimowski, 2012)
  Pierwsze co mnie uderzyło podczas oglądania tego filmu to niepokojące wrażenie, że znam miasto, w którym odbywa się akcja.. trochę mi zajęło zanim zrozumiałem, że jest to magiczna Lizbona.. Miasto, które w filmowych obrazach ma swoją tradycję, które zawsze na taśmie filmowej wygląda magicznie.
  Imagine to opowieść o niewidomych, którzy za wszelką ze cenę marzą o tym, by żyć normalnie, by nie musieć używać białej laski, która, mimo iż pomaga w życiu, to w pewien sposób piętnuje - naznacza. Jest to też film o tym, że czasem patrzymy, ale nie widzimy.. że rzeczy oczywiste są dla nas zakryte.. może przez to świat staje się dla nas bardziej płaski...
  Obraz Jakimowskiego porywa lekkością, która podkreślana jest bardzo dobrą ścieżką dźwiękową.. Są sceny podczas których "wołamy" do operatora kamery  - przesuń bardziej w prawo, chcę zobaczyć.. - ale ten, jak na złość, zatrzymuje ruch tuż przed tym, co chcemy zobaczyć. Świetny zabieg.
  Imagine mi się podobał i oceniam na dziewięć.

  Czytaj więcej