Ułatwienia dostępu

2024

 • Reżim - mini

  rezim 2024 mini

  Reżim,
  (The Regime)
  - HBO, mini, 2024;
  - twórcy: Will Tracy;
  - wybrana obsada: Kate Winslet, Matthias Schoenaerts, Guillaume Gallienne, Andrea Riseborough, Henry Goodman;
  - kategoria: serial, dramat, polityczny, satyra.

  Fikcyjne państwo gdzieś w Europie. U władzy stoi uwielbiana przez społeczeństwo pani kanclerz a cała gospodarka kraju opiera się na jednym surowcu. Kanclerz jest przekonana o swojej nieomylności i wspaniałości, ale jednocześnie jest osobą chwiejną i podatną na sugestie. U jej boku pojawia się tajemniczy wojskowy, który początkowo ma zajmować się kontrolą wilgotności powietrza, ale z czasem jest wpływy rosną. Ma coraz większy wpływ na władczynię.

  Czytaj więcej

 • Pszczelarz - 2024

  pszczelarz 2024

  Pszczelarz,
  (The Beekeeper) - 2024;
  - reżyseria: David Ayer;
  - scenariusz: Kurt Wimmer;
  - wybrana obsada: Jason Statham, Emmy Raver-Lampman, Bobby Naderi, Josh Hutcherson, Jeremy Irons, David Witts;
  - kategoria: film, akcja.

  Pewna emerytka zostaje okradziona przez cybezprzestępców. Pod pozorem aktualizacji oprogramowania łamią zabezpieczenia i czyszczą wszystkie konta do których kobieta miała dostęp. Zrozpaczona ofiara popełnia samobójstwo. Sprawa na tym mogłaby się skończyć bo tego typu kradzieże są często bezkarne, ale nie tym razem. U kobiety zatrzymał się pewien tajemniczy mężczyzna hodujący pszczoły. To emerytowany, doskonale wytrenowany zabójca. Mógłby odejść i nadal cieszyć się spokojem, ale sumienie i wpojone zasady mu na to nie pozwalają. Pszczelarz zamierza rozbić grupę, która odpowiada za takie kradzieże, i niezbyt go obchodzi ile osób będzie musiał po drodze zabić. Raczej więcej niż mniej.

  Czytaj więcej

 • Dżentelmeni - sezon 1

  dzentelmeni s 1 2024

  Dżentelmeni - sezon 1,
  (The Gentlemen);
  - twórcy: Guy Ritchie;
  - Netflix, 2024;
  - wybrana obsada: Theo James, Kaya Scodelario, Joely Richardson, Vinnie Jones, Daniel Ings, Alexis Rodney, Giancarlo Esposito, Ray Winstone;
  - kategoria: serial, sezon, akcja, komedia kryminalna.

  Eddie niespodziewanie dziedziczy olbrzymi majątek, tytuł książęcy oraz długi. Za długi odpowiada jego starszy brat, który został pominięty przy sporządzeniu testamentu. W majątku na Eddiego czeka kolejna niespodzianka. Okazuje się, że w posiadłości uprawiana jest na szeroką skalę marihuana. To stałe, i całkiem bezpieczne źródło dochodów. Przecież księcia nikt nie będzie kontrolować. Jest sporo nowych spraw do ogarnięcia, ale Eddie ma talent do dyplomacji - wystarczy tylko by strony chciały ze sobą współpracować... no i tu pojawia się pewien problem. Nieprzewidywalne zachowania brata z każdym dniem komplikują sytuację. Jest mafia, a więc i trupy.

  Czytaj więcej

 • Rojst - Millenium

  rojst 3 millenium

  Rojst - Millenium;
  - twórcy: Jan Holoubek, Paweł Maślona;
  - serial, sezon 3, 2024;
  - wybrana obsada: Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn, Magdalena Różczka, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Piotr Fronczewski, Nel Kaczmarek, Tomasz Schimscheiner, Janusz Gajos, Michał Pawlik, Marcin Bosak, Filip Pławiak, Konrad Eleryk, Tomasz Schuchardt;
  - kategoria: Netflix, dramat, kryminał, kino polskie, serial, sezon.

  Cała polska przygotowuje się do nowego Millenium. Można śmiało, aczkolwiek z lekką obawą patrzeć w przyszłość. Niby można, ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. W lesie zostają znalezione zwłoki kobiety. Część politykow i śledczych sprawę próbuje przypisać działaniom nazistów w czasie wojny. Dokładne oględziny wskazują jednak iż kobieta została zamordowana po wojnie. To nikomu nie jest na rękę, a przede wszystkim tym, którzy są zamieszani w morderstwo, a obecnie mają niezłą pozycję.

  Czytaj więcej