Ułatwienia dostępu

Bruce Willis

bruce willis

Bruce Willis

- urodzony 19 marca 1955 roku. W filmie pierwszy raz pojawił się w 1980 roku. Popularność przyniósł mu serial komediowy "Na wariackich papierach", a następnie seria "Die Hard". To tam powstał Bruce jakiego wszyscy kochają - ironiczny, z problemami i w obowiązkowo poplamionej koszulce. Obecnie coraz częściej zdarza mu się zagrać w słabych produkcjach, ale czego się nie robi dla kasy?

  • Cztery pokoje - 1995

    cztery pokoje

    Cztery pokoje,
    (Four Rooms) - 1995;
    - reżyseria: Quentin Tarantino, Allison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez;
    - scenariusz: Quentin Tarantino, Allison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez;
    - wybrana obsada: Tim Roth, Quentin Tarantino, Sammi Davis, Amanda De Cadenet, Valeria Golino, Madonna, Ione Skye, Lili Taylor, Alicia Witt, Jennifer Beals, David Proval, Antonio Banderas, Tamlyn Tomita, Bruce Willis;
    - kategoria: film, czarna komedia, kultowy;

    Trwa sylwestrowa noc. Boy hotelowy Ted pełni dyżur w niemałym hotelu. Przed rozpoczęciem zmiany nie sądził, że złamie niemal wszystkie zasady jakimi miał się kierować w pracy. No ale któs mógł przewidzieć takie nietypowe sytuacje?
    Tarantino namówiły trójkę przyjaciół by wspólnie stworzyli film składający się z różnych sekwencji (ponoć to Pulp Fiction miało tak być zrobione) I tak powstały cztery (pierwotnie miało być 5) całkiem różne historie, które spina miejsce akcji oraz przypadkowa, aczkolwiek niezbędna obecność boya hotelowego. Pierwsza to sabat czarownic podczas, którego okazuje się, że wiedźmy nie mają niezbędnego składnika potrzebnego do wskrzeszenia przyjaciółki. Następnei jest sytuacja z chorobliwie zazdrosnym mężem, który oskarża Ted'a o związek z żoną. Gdy wydaje się, że gorzej być nie może to na scenę wkracza małżeństwo potrzebujące opiekunki dla swoich dzieci. Niegrzecznych ponad miarę. Ostatnia historia jest już wisienką na torcie. Tu Ted'owi nic nie zagraża. Ma tylko okazję do szybkiego zarobku niemałej kwoty. Wystarczy tylko machnąć tasakiem.

    Czytaj więcej

  • Ostatni sprawiedliwy - 1996

    ostatni sprawiedliwy

    Ostatni sprawiedliwy,
    (Last Man Standing) - 1996;
    - reżyseria: Walter Hill;
    - scenariusz: Walter Hill;
    - wybrana obsada: Bruce Willis, Bruce Dern, William Sanderson, Christopher Walken, David Patrick Kelly, Karina Lombard, Michael Imperioli;
    - kategoria: film, gangsterski.

    USA, czasy wielkiego kryzysu. Małe Jerycho to miasteczko, którego nawet nie ma na mapach, jest to miejsce upadłe, w którym nikt normalny nie chce mieszkać. Wszyscy wyjeżdżają, a ci co zostali są świadkami wojny o wpływy dwóch miejscowych gangów. Do tego piekła na ziemi przybywa John Smith. Miał to być tylko krótki przystanek, ale po zdemolowaniu przez gangsterów jego samochodu John postanawia uporządkować sprawy w mieście. To człowiek niebezpieczny, znakomity strzelec, a przede wszystkim osoba pozbawiona zasad. Smith odpowiednio manipulując szefami gangów powoli wyniszcza obie grupy. Z czasem nie potrafi już ukryć swoich prawdziwych zamiarów.

    Czytaj więcej

  • Pulp Fiction - 1994

    pulp fiction

    Pulp Fiction - 1994;
    - reżyseria: Quentin Tarantino;
    - scenariusz: Quentin Tarantino;
    - wybrana obsada: John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Bruce Willis, Harvey Keitel, Ving Rhames, Tim Roth, Amanda Plummer, Quentin Tarantino;
    - kategoria: gangsterski, kultowy, Światowid, Złote Globy, Złota Palma, Oscar, kasowy;

    Mam wrażenie, że są specyficzne roczniki, które są przełomowe dla kinematografii. Do takich lat zaliczam 1994. Rok, który w mojej ocenie jest czasem powstania wielu wybitnych filmów. Do tych pozycji bez wątpienia zaliczam Pulp Fiction. Przez kilka lat szukałem okazji by przypomnieć sobie ten tytuł najlepiej na dużym ekranie. I tak to w nocy dostałem telefon od przyjaciela: Salomon, załatw bilety na Pulp Fiction po śląsku.. no to załatwiłem. ;) I była to świetna decyzja - dobry pomysł by tak odświeżać sobie filmy, które przecież się zna.
    Nie wiem czy warto pisać o fabule tak kultowego filmu.. przecież wszyscy ją znają.
    Główne, ale przecież nie jedyne, wątki to:
    - odzyskanie przesyłki (chyba z kasą) przez Jules'a i Vincent'a;
    - opieka nad żoną bossa przez Vincent'a;
    - przypadkowe morderstwo w wozie i jego konsekwencje;
    - problemy boksera po wygranej walce;
    - historia w sklepie i na jego zapleczu;
    - napad na kawiarnię..

    Czytaj więcej

  • Glass - 2019

    glass

    Glass - 2019;
    - reżyseria: M. Night Shyamalan;
    - scenariusz: M. Night Shyamalan;
    - wybrana obsada: James McAvoy, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Anya Taylor-Joy, Sarah Paulson, Spencer Treat Clark;
    - kategoria: thriller, komiks,

    Finał komiksowej trylogii Shyamalan'a. Podobno od początku tak to było planowane... nie do końca w to wierzę. Powstał Niezniszczalny, który wydawał się być zamkniętą fabułą, naście lat później powstał Split, który tylko w ostatniej scenie bezpośrednio nawiązuje do Niezniszczalnego, a rok później dostajemy Glass. Film finałowy - dokładniej mówiąc to finał pierwszej fazy cyklu, który nigdy nie powstanie.
    W Glass Niezniszczylny, Pan Szkiełko oraz Bestia zostają zamknięci w jednym zakładzie, w którym mają być poddani leczeniu. Prowadząca pani doktor, próbuje ich przekonać, że wszystkie ich zdolności to tylko wymysł umysłu i sprzyjających okoliczności. Krótko mówiąc twierdzi: Nie jesteś superbohaterem - jesteś chory psychicznie.

    Czytaj więcej

  • Niezniszczalny - 2000

    niezniszczalny

     

    Niezniszczalny,
    (Unbreakable) - 2000;
    - reżyseria: M. Night Shyamalan;
    - scenariusz: M. Night Shyamalan;
    - wybrana obsada: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright, Spencer Treat Clark, Charlayne Woodard;
    - gatunek: thriller.

    David jest jedynym ocalałym z katastrofy kolejowej. Mnóstwo osób ginie, a David nie ma nawet stłuczenia. Jego przeciwieństwem jest Elijah, wielki fan komiksu, który ma bardzo kruche kości. Elijah jest przekonany, że skoro sam jest bardzo wrażliwy to musi istnieć ktoś kto będzie superwytrzymały. W świecie komiksu każda cecha ma swoje lustrzane odbicie, dlatego też Elijah próbuje odnaleźć osoby, które będą ponadprzeciętnie silne. Będą miały moc, a jak będą świadome swojej siły to powinny odpowiednio używać swojej siły. Powinny pomagać ludziom. 'Los' sprawia, że Elijah natrafia na David'a. Próbuje poznać jego siłę i w pełni zweryfikować swoją teorię.

    Czytaj więcej

  • Życzenie śmierci - 2018

    zyczenie smierci

    Życzenie śmierci,
    (Death Wish) - 2018;
    - reżyseria: Eli Roth;
    - scenariusz: Joe Carnahan;
    - wybrana obsada: Bruce Willis, Vincent D'Onofrio, Elisabeth Shue, Dean Norris, Kimberly Elise, Beau Knapp;
    - gatunek: sensacyjny.
    -
    Remake filmu z 1974 roku. Filmu akcji klasy B, który z biegiem lat urósł do miana kultowego. Remake całkiem udany, ale nie zmienia to faktu, że nadal mamy do czynienia z filmem, który najlepiej by się sprawdził w wypożyczalniach video.
    Willis jest lekarzem na oddziale ratunkowym w Chicago . Na co dzień spotyka się z rosnąca ilością ciężkich przestępstw, ale problem trochę go nie dotyczy. Nieźle zarabia i żyje w miłej okolicy. Sytuacja ulega diametralnej zmianie gdy jego dom staje się celem rabusiów. Coś idzie nie tak i bandyci mordują mu żonę, a ciężko ranna córka zapada w śpiączkę. Nasz lekarz początkowo z pokorą przyjmuje to co się stało, ale z czasem rośnie w nim złość - postanawia zacząć działać i samotnie wymierza sprawiedliwość. Jest sędzią i katem.
    Nie pamiętam dokładnie oryginału, ale w tym filmie jest mocno akcentowane amerykańskie prawo do posiadania broni. Każdy prawdziwy mężczyzna powinien mieć w domu kilka sztuk broni, najlepiej maszynowej i bronić swojego domostwa. Jak dla mnie ta retoryka jest nie do przyjęcia. Szeroki dostęp do broni tylko nakręca przestępczość z jej udziałem.

    Czytaj więcej

  • Split - 2016

    split

     

    Split - 2016;
    - reżyseria: M. Night Shyamalan;
    - scenariusz: M. Night Shyamalan;
    - wybrana obsada: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley, Bruce Willis.
    - gatunek: thriller.

    Night Shyamalan jest mocno nierównym reżyserem. Miał kilka genialnych pozycji, ale ostatnie tytuły mocno fanów rozczarowywały. Split jest, w mojej ocenie, powrotem do znakomitej formy reżysera.
    Trzy nastolatki zostają porwane przez nieznajomego mężczyznę. Są przetrzymywane w zamkniętym pomieszczeniu, ale oprawca nie nadużywa siły. Początkowe sceny mocno przypominają zeszłoroczne Cloverfield Lane 10 oraz Pokój, ale później robi się o niebo ciekawiej. Porywaczem jest mężczyzna o mnogiej osobowości. Czasem przybiera postać artysty, kobiety, sepleniącego chłopaka, ale ma też o wiele bardziej niebezpieczne oblicza, które dopiero budzą się do działania. Które oblicze zacznie dominować i jak to wpłynie na los dziewczyn dowiecie się po seansie Split'a. Night Shyamalan kolejny raz pokazał nam thriller, który mocno bazuje na ludzkich uczuciach i przeżyciach. Dlaczego niektórzy są słabi, a inni silni, a może źle na to wszystko patrzymy? Może w fizycznej słabości jest wielka psychiczna siła? Reżyser niesamowicie stopniował napięcie i udowodnił, że nadal potrafi zaskoczyć widza.

    Czytaj więcej

  • Strażnik prawa - 1976

    straznik prawaStrażnik prawa (The Enforcer, reżyseria James Fargo, 1976)

    Kolejna opowieść o przygodach Brudnego Harry'ego (Clint Eastwood)... tym razem doświadczony gliniarz dostaje pod opiekę nową policjantkę (Tyne Daly).. służba nie drużba, a czasy ciężkie.. miasto terroryzuje szajka terrorystów. Standardowe metody mogą nie wystarczyć.. zwłaszcza, że terroryści żądają okupu w zamian za zaprzestanie przestępczej działalności... przemoc należy zwalczyć przemocą, a Harry wie co to znaczy... trzecia odsłona przygód Callahana ma trochę inny klimat, ale nadal trzyma poziom. Jest trochę słabiej niż w poprzednich odsłonach, ale nadal dobrze się to ogląda.. Jest dużo akcji, świetne ujęcia no i ten Clint.
    Mocna siódemka.
    siedem

    Czytaj więcej

  • Sin City 2: Damulka warta grzechu - 2014

    sin city 2Sin City 2 : Damulka warta grzechu

    (Sin City: A Dame to Kill For, reżyseria Robert Rodriguez, Frank Miller, 2014)
    Pierwsze Sin City było dla mnie wielkim zaskoczeniem.. bardzo pozytywnym. Dlatego też wiedziałem, że druga odsłona będzie pozycją obowiązkową. Znakomita obsada (Rourke, Willis, Green, Gorgon-Levitt, Brolin, Alba) plus klimat i komiksowe ujęcia znane z pierwszej odsłony miały gwarantować znakomitą kontynuację. Jakże mylne założenie. Niby wszystko się zgadza, ale brakło spoiwa, którym niezaprzeczalnie powinien być dobrze napisany scenariusz. Nagie piersi Evy Green niewiele tu pomogły.. oprawa wizualna filmu jest genialna, ale większość postaci jest bezpłciowa i zwyczajnie nudna.. wyjątkiem jest Marv grany przez Rourke'a. Ten sam zarzut mam do fabuły.. brakło czegoś co przykuwałoby mocniej uwagę. Jak dla mnie Sin City 2 to spore rozczarowanie.

    Czytaj więcej

  • Red 2 - 2013

    red 2Red 2
    (reżyseria Dean Parisot, 2013)

    Red to tacy Niezniszczalni z większym przymrużeniem oka. Emerytowani, diabelnie skuteczni zabójcy żyją sobie spokojnie na emeryturze... a raczej żyli, bo przeszłość przypomina im o sobie.. z nieznanych przyczyn zostaje wyznaczona nagroda za ich zabicie. Dalej to już leci z górki.. pościgi, strzelaniny, sporo niezłych dialogów. Powiecie, że to nic nadzwyczajnego? Mhh, może i racja, ale spójrzcie tylko na obsadę... Taki skład w jednym filmie to powinna być pozycja obowiązkowa.. W filmie wystąpili: Bruce Willis, John Malkovich, Helen Mirren, Anthony Hopkins, Catherine Zeta-Jones, Neal McDonough, Byung-hun Lee, Mary-Louise Parker.
    Red 2 to lekka komedia ze sporą ilością akcji - oceniam na siedem.

    Czytaj więcej

  • 16 przecznic - 2006

    16 przecznic16 przecznic (16 blocks, reżyseria Richard Donner, 2006)

    Powtórka z rozrywki. Bruce Willis znów gra policjanta, który lubi się napić. Brakujący czas do emerytury zamierza spokojnie przetrwać nie wdając się w skomplikowane i niebezpieczne akcje. Sytuacja się zmienia gdy ma za zadanie przewieźć więźnia (Mos Def) do gmachu sądu. Proste z pozoru zadanie staję się walką o przetrwanie. Więzień jest świadkiem, który może pogrążyć łamiących prawo policjantów.
    16 przecznic do kawałek dobrego kina sensacyjnego. Schematycznego, przewidywalnego, ale dającego odpowiedni poziom rozrywki.
    Oceniam na słabe osiem.

    Czytaj więcej

  • Ranczer w kosmosie 2006

    ranczer w kosmosieRanczer w kosmosie
    (The Astronaut Farmer, reżyseria Michael Polish, 2006)
    Mam sporo zaległych notek. Zmiany techniczne strony plus chwilowa niedyspozycja spowodowały, że trochę się tego uzbierało.
    Farmer (Billy Bob Thornton) ma jedno wielkie marzenie - chce polecieć w kosmos. Próbował dostać się do programu NASA, ale okoliczności zmusiły go do rezygnacji z planów. Zakłada rodzinę i pozornie prowadzi normalne życie.Nie zapomina jednak o swoich marzeniach. Wszystkie rodzinne oszczędności przeznacza na budowanie własnej rakiety, która wyniesie go na okołoziemską orbitę. Gdy władze dowiadują się o jego planach sytuacja zaczyna się komplikować. Okazuje się, że zwyczajny obywatel nie może sobie latać w kosmos.
    Film ma absurdalną fabułę i nawet nie warto punktować jej braków i nieścisłości. Gdy na te mankamenty przymkniemy oko, to dostaniemy opowieść o spełnianiu marzeń, o tym, że warto konsekwentnie podążać za swoimi pragnieniami. Takie amerykańskie myślenie. Film porusza też temat wolności. W współczesnym świecie wolności mamy coraz mniej. Państwo ze swoimi regulacjami mocno ingeruje w nasze życie.

    Czytaj więcej

  • Sin City Miasto Grzechu 2005

    sin citySin City Miasto Grzechu
    (Sin City, reżyseria Robert Rodriguez, Frank Miller, Quentin Tarantino, 2005)

    Zostajemy w komiksowym klimacie. Nadrabianie zaległości w tej materii też idzie dobrze. Systematycznie i do przodu.
    Sin City to gwiazdorska obsada (Bruce Willis, Mickey Rourke,  Clive Owen,  Benicio Del Toro, Elijah Wood,  Jessica Alba) w filmie, który niesamowicie nawiązuje do filmów amerykańskich filmów Noir. Bohaterowie są naznaczeni i można powiedzieć "przeklęci". Mogą zachowywać się wg określonych wzorców, ale i tak nie unikną katastrofy.
    Sin City to niezależne historie, które łączy wspólny bohater i miasto grzechu. Historie, które spinają ostatnie sceny filmu.
    Film wciągający i dający dobrą rozrywkę. ZZdecydowanie warto, a dla fanów komiksu to pozycja obowiązkowa.
    Oceniam na osiem.

    Czytaj więcej

  • Ostatni skaut 1991

    ostatni skaut
    Ostatni Skaut (The Last Boy Scout, reżyseria Tony Scott, 1991)
    Systematycznie nadrabiam stare zaległości filmowe. Tym razem trafiło na Willisa. Takiego jakiego lubię.. gra faceta z problemami, pijany i jak zwykle jest mocno ironiczny...

    Ostatni Skaut to dobre kino sensacyjne z fajnymi tekstami. Takich filmów już się nie kręci. Teraz wszystko się nazywa thrillerami.. komedii dobrych też już nie ma.
    Po prostu klasyk.
    Oceniam na ósemkę.

    8

    Czytaj więcej

  • Kochankowie z Księżyca 2012

    kochankowie z ksiezycaKochankowie z Księżyca
    (Moonrise Kingdom, reżyseria Wes Anderson, 2012)

    Piękny, magiczny, cudowny, genialny, wzruszający... - jeśli takiej oceny oczekujecie to nie czytajcie dalej ..
    Czy film jest nieźle zagrany? Tak - Bruce Willis, Edward Norton i BIll Murray wypadli ciekawie.. ale o wiele lepiej Jared Gilman, który wcielił się w rolę chłopaka. Czy historia może wzruszać? Tak - ma nawet swój urok. Czy dzieci przeżywające swoją pierwszą, wielką (inne przymiotniki) miłość wzruszają? Kolejne tak. Czy zderzenie nudnego świata dorosłych ze światem dzieci nie wzrusza? Jasne, że tak. Taki pytań można setki zadawać...
    Jak dla mnie za dużo w tym filmie słodkości, wzruszeń, banałów, kolorów i scen, które mają wzruszać.. ktoś tu zdecydowanie przesadził. Konwencja konwencją - ale trzeba mieć umiar. Po połowie seansu miałem nadzieję, że film szybko się skończy..  Niektórzy zachwycali się muzyką, a mnie zwyczajnie wkur..
    Przyznaję, że kilka scen mi się spodobało, ale nie zmienia to faktu, że całość jest ciężkostrawna. Oceniam na naciągane sześć.  

    Czytaj więcej

  • G.I. Joe Odwet 2013


    g.i.joe odwetG.I.Joe Odwet
    (G.I. Joe: Retaliation, reżyseria Jon M. Chu, 2013)

    Filmy akcji w tym roku są naprawdę słabe. Mam wrażenie, że liczą się tylko wielkie wyb uchy. Jest w tym trochę racji, ale kiedyś filmy tego typu miały lepsze preteksty - fabułę.
    Film jest średni i poza jedną krótką sceną (zniszczenie Londynu) nie oferuje nic ciekawego. Jeden wielki absurd. W filmie zagrali Dwayne Johnson oraz Bruce Willis - tracę powoli szacunek dla tego aktora. Facet nawet już nie próbuje udawać, że się stara. Szkoda

    Czytaj więcej

  • Szklana pułapka 5 - 2013

    szklana pulapka 5Szklana pułapka 5
    (A Good Day to Die Hard, reżyseria John Moore, 2013).

    To jest koniec serii. Czwórkę jeszcze dało się oglądać, ale piątka woła o pomstę do nieba. Efekty są rewelacyjne, widać i czuć, że musiały kosztować fortunę. Niestety filmu nie uratowały. Lubię kino sensacyjne i nie wymagam od takich filmów oryginalnej fabuły, ale jakąś historię powinny mieć. Cokolwiek. Zwłaszcza tytuły z tradycją i z wielkim budżetem. Miały być też cięte dialogi między Johnem a synem (średni Jai Courtney), chyba nie muszę dodawać, że były żenujące. A teksty Willisa ograniczały się do kur.. jestem na wakacjach.. Już przemilczę absurdy sytuacyjne, bo to się w takim kinie toleruje, w każdym razie ja to wybaczam.
    Najnowsza Szklana pułapka to tylko efekty specjalne. Nic więcej.
    Oceniam, mimo sentymentów, na pięć.

    Czytaj więcej

  • Looper - Pętla Czasu - 2012

    looperLooper - Pętla Czasu
    (Looper, reżyseria Rian Johnson, 2012).
    Od czego zacząć? Może tak - Looper to przyzwoite kino science-fiction, ale oglądając ten film miałem wrażenie, że jest mi dziwnie znajomy. Może dlatego, że tak naprawdę tytuł  nie jest specjalnie oryginalny? Bruce Willis i Joseph Gordon-Levitt nie byli w stanie uratować tego filmu. Nie ratują go też sceny akcji, które są przeciętne. Nie będę pisał o paradoksach i nielogicznościach podróży w czasie, bo to zwyczajnie nie ma sensu. Albo ktoś kupuje konwencję, albo nie, bez filozoficznych rozważań. Mi braki w fabule, których było wiele, specjalnie nie przeszkadzały, ale nie lubię pozycji, które są nierówne i momentami nudzą. Nie lubię też bylejakości świata przedstawionego (przyjrzyjcie się autom) - można było się bardziej postarać. To wszystko sprawia, że Loopera oceniam na sześć.

    Czytaj więcej

  • Niezniszczalni 2

    niezniszczalni 2

    Niezniszczalni 2
    - The Expendables II (reż. Simon West, 2012)

    Niezniszczalni 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego lata. Dla fanów kina akcji lat 80-ch i 90-ch to pozycja absolutnie obowiązkowa. W jednym filmie zebrano imponująca ilość aktorów, którzy kiedyś byli niekwestionowanymi gwiazdami kina akcji. Nazwisk wystarczyłoby na obsadzenie kilku mniejszych produkcji (Sylvester Stallone , Jason Statham , Jet Li , Dolph Lundgren , Bruce Willis , Arnold Schwarzenegger , Terry Crews ,Randy Couture, Liam Hemsworth). W dwójce do zestawu z pierwszej części dołączyli Chuck Norris i Jean-Claude Van Damme. Ten ostatni w roli czarnego charakteru wypadł naprawdę świetnie - widać, że facet nadal w formie jest.  Niestety Norris wypadł słabiej - nie zrobił ani jednego półobrotu.. szkoda i jak dla mnie to największy minus tego filmu. To tak samo jako pokazywać dziecku lody przez szybę.. niby ładnie, ale bez sensu.
    O fabule nie będę pisał, bo jest ona tylko pretekstem dla olbrzymiej ilości akcji i efektów specjalnych. Sceny walki zrobione są z iście ułańską fantazją :)
    Na plus muszę też zaliczyć sporą dawkę fajnego humoru i liczbę nawiązań do innych filmów, aż łezka w oku się zakręciła. 
    Niezniszczalnych 2 polecam i daję im dziewiątkę.

    Czytaj więcej

  • Zabójczy numer

    zabojczy numerZabójczy numer
    (reż. Paul McGuigan 2006) - przed chwilą obejrzeliśmy i mam mocno mieszane uczucia.

    Jest tutaj  znakomita obsada aktorska (Hartnett, Willis, Freeman, LIu, Kingsley) oraz sprawnie napisany scenariusz.

    Nawet występują śmieszne teksty. Mimo to film mi nie przypadł do gustu. Nie podobał mi się klimat, był trochę zbyt smutny. Motyw zemsty jest tutaj tak zimny, że aż nieprzyjemny. Film też momentami mnie nudził. Trudno mi ten film ocenić.

    Ostatecznie daję słabe siedem. Sentyment do Freemana i Willisa.

    Czytaj więcej

  • RED - 2010

    redW rocznicę obejrzeliśmy RED (reż. Robert Schwentke-2010). Jest to lekka komedia sensacyjna z udziałem Willisa, Freemana i Malkovicha. Fabularnie niczym nas nie zaskoczy, ale przecież nie musi. Są filmy, które mają zwyczajnie zapewnić kawał rozrywki. RED właśnie taki jest. Jest śmiesznie i wybuchowo. Czyli dokładnie tak, jak powinno być. Film trochę przypomina mi Niezniszczalnych, ale tak tylko trochę. ;p

    Oceniam na solidne siedem.

    Czytaj więcej

  • Niezniszczalni 2010

    niezniszczalniWczoraj obejrzałem Niezniszczalnych (2010 The Expendables - reż. S. Stallone)

    Z mieszanymi uczuciami podchodziłem do tego filmu. Jak pierwszy raz o nim usłyszałem, to myślałem, że staruszkowie cierpią na brak kasy i muszą coś dorobić. Ogólnie spodziewałem się kina klacy B, podobnego do produkcji z Seagalem w roli głównej. Pod tym względem film mnie zaskoczył, jest naprawdę przyzwoitą produkcją hollywoodzką. Scenariusz nie powala oryginalnością (przypomina filmy z lat 80 o odbijaniu jeńców wojennych), ale przecież nie oglądamy takich filmów dla fabuły ;)

    W filmie sensacyjno - przygodowym ma się dużo dziać na ekranie. Najlepiej jak wybuchom towarzyszą dowcipne teksty. W Niezniszczalnych to mamy. Jest bardzo dużo boomów, strzałów, ognia i tym podobnych bajerów. Dodatkowo mamy całkiem udane teksty.

    I to nie jest tak, że aktorzy, którzy zagrali w filmie mają problemy i chcą o sobie przypomnieć. Jak się bliżej przyjrzymy ich dokonaniom to zobaczymy, że większość z nich radzi sobie całkiem nieźle.

     

    Na koniec przypomnijmy kogo zobaczymy w tym filmie: S. Stallone (główna rola), J.Statham (lubię aktora), Dolph Lungren (słabe ogniwo), Jet Li (czy mniejsi powinni więcej zarabiać ?), M. Rourke (modny ostatnio). W filmie krótko też zobaczymy A. Schwarzeneggera oraz B. Willisa.

     

    Czytaj więcej